ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ

το σχολειο μας images

Τα όρια της σχολικής περιφέρειας του 2ου Δημοτικού Σχολείου Σκάλας Ωρωπού & Νέων Παλατίων ταυτίζονται με τα όρια του Νηπιαγωγείου Σκάλας Ωρωπού και συγκεκριμένα καθορίζονται από τις οδούς 25ης Μαρτίου –  Αργυρουπόλεως –    Λ. Αθηνών – Θεοκρίτου – Πίσω από το παλιό Γυμνάσιο ( Λαϊκή- Καλλιθέα )- Μαυροβούνι – Αθανασίου Διάκου (Σαραντάρι) – Λεωφόρος Χαλκουτσίου ( ως τη γέφυρα του Ασωπού)-                                        Άγιος Κωνσταντίνος- Αγία Παρασκευή.

ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ                                                                                                                                     Ταχ. διεύθυνση: Σταδίου  Σκάλα Ωρωπού , 19015                                                                             Τηλέφωνο: 2295039544                                                                                                                          fax:  2295039545                                                                                                                                      email : mail@2dim-skalas.att.sch.gr

TO ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ- ΔΙΔΑΚΤΙΚΟ ΕΤΟΣ 2019- 2020

ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ : ΧΑΤΖΗΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ                                                 ΔΑΣΚΑΛΟΙ                                                                                                                                          Α΄ΤΑΞΗ:  ΜΠΑΛΟΚΑ ΜΑΡΙΑ                                                                                                             Β1΄ΤΑΞΗ: ΜΙΧΑΛΑΚΗ ΜΑΛΑΜΑΤΕΝΙΑ                                                                            Β2:   ΠΑΡΤΙΔΟΥ ΘΕΟΔΩΡΑ                                                                                                                  Γ1΄ΤΑΞΗ: ΤΑΣΟΥΛΗ ΕΦΗ                                                                                                            Γ2΄: ΤΑΞΗ: ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ                                                                             Δ΄ΤΑΞΗ :    ΠΑΛΙΟΥΡΑ ΕΦΗ                                                                                                                Ε ΤΑΞΗ : ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ                                                                                     ΣΤ1΄  ΤΑΞΗ:  ΜΙΧΑΛΕΝΤΖΑΚΗ ΣΤΕΡΓΙΑΝΗ                                                                                  ΣΤ2΄ΤΑΞΗ:     ΔΕΛΗΣΤΡΑΤΗ ΓΕΩΡΙΑ                                                                                               ΦΥΣΙΚΗ ΑΓΩΓΗ: ΚΡΙΑΛΗ ΜΑΡΙΑ                                                                                                ΑΓΓΛΙΚΑ: ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΒΙΚΥ                                                                                                      ΜΟΥΣΙΚΗ :                                                                                                                                         ΓΑΛΛΙΚΑ :                                                                                                                                   ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΑΓΩΓΗ:  ΚΑΡΑΓΚΟΥΝΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ                                                                        ΕΙΚΑΣΤΙΚΑ: ΓΟΥΒΕΛΗ ΜΑΡΙΑ                                                                                    ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗ:

Η έναρξη του υποχρεωτικού προγράμματος είναι στις 8: 15 και η λήξη στις 13.15 για όλες τις τάξεις.

08:00 – 08:15           (15΄) : Υποδοχή μαθητών
08.15 – 09:40            (90΄) : 1η διδακτική περίοδος
09:40 – 10:00           (20΄):  διάλειμμα
10:00 – 11:30             (90΄): 2η διδακτική περίοδος
11:30– 11:45               (15΄): διάλειμμα
11:45 – 12:25              (40΄): 5η διδακτική ώρα
12:25 – 12:35              (10΄): διάλειμμα
12.35– 13:15               (40΄): 6η διδακτική ώρα
13:15                              Αποχώρηση μαθητών του υποχρεωτικού προγράμματος

13.15-   13.20            Μετάβαση μαθητών Ολοήμερου στην αίθουσα σίτισης
13:20 -14:00             Σίτιση
14:00 – 14:15            Διάλειμμα
14:15 – 15:00            1η ώρα  Ολοήμερου Προγράμματος
15:00 – 15.15             Διάλειμμα
15.15 – 16:00             2η ώρα  Ολοήμερου Προγράμματος

Σας υπενθυμίζουμε ότι για την εύρυθμη λειτουργία του σχολείου, οφείλουμε όλοι να σεβόμαστε και να τηρούμε το ωράριο, το οποίο σύμφωνα και με τον εσωτερικό κανονισμό του σχολείου μας έχει ως εξής:                                                                                                                    Η άφιξη των μαθητών το πρωί γίνεται από τις 8: 00 ως 8:15.  H προσέλευση των μαθητών πριν τις 8.00 εγκυμονεί κινδύνους μιας και στο χώρο του σχολείου δεν υπάρχει εφημερεύων εκπαιδευτικός.   Η αδικαιολόγητη καθυστέρηση των μαθητών προκαλεί αναστάτωση στο πρόγραμμα της τάξης.

ΕΣΩΤΕΡΙΚΟΣ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΣ 2ου ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΣΚΑΛΑΣ ΩΡΩΠΟΥ ΚΑΙ ΝΕΩΝ ΠΑΛΑΤΙΩΝ