ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΜΑΘΗΤΩΝ ΣΤΗΝ Α΄ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧ.ΕΤΟΥΣ 2019-2020

Α ν α κ ο ι ν ώ ν ε τ α ι  ότι οι εγγραφές για το σχολικό έτος 2019-2020 θα     πραγματοποιηθούν από 6 μέχρι 20 Μαΐου κάθε εργάσιμη μέρα στο γραφείο του Σχολείου.

Τα όρια της σχολικής περιφέρειας του 2ου Δημοτικού Σχολείου Σκάλας Ωρωπού & Νέων Παλατίων ταυτίζονται με τα όρια του Νηπιαγωγείου Σκάλας Ωρωπού και συγκεκριμένα καθορίζονται από τις οδούς 25ης Μαρτίου –  Αργυρουπόλεως –    Λ. Αθηνών – Θεοκρίτου – Πίσω από το παλιό Γυμνάσιο ( Λαϊκή- Καλλιθέα )- Μαυροβούνι – Αθανασίου Διάκου (Σαραντάρι) – Λεωφόρος Χαλκουτσίου ( ως τη γέφυρα του Ασωπού)-                                        Άγιος Κωνσταντίνος- Αγία Παρασκευή.

Στην  πρώτη  (Α΄) τάξη γράφονται  τα παιδιά  που γεννήθηκαν το 2013.

ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΕΓΓΡΑΦΗΣ:

1. Πιστοποιητικό Γέννησης* το οποίο αναζητείται από το Σχολείο.
  2. Αποδεικτικό στοιχείο μόνιμης κατοικίας (Δ.Ε.Η. – Ο.Τ.Ε.- ΜΙΣΘΩΤΗΡΙΟ κ.τ.λ.)
  3. Βιβλιάριο υγείας του μαθητή
  4. Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (Α.Δ.Υ.Μ.)
  5. Αίτηση εγγραφής.
  6. Βεβαίωση φοίτησης στο Νηπιαγωγείο.

Ο  Δ/ΝΤΗΣ  ΤΟΥ  ΣΧΟΛΕΙΟΥ

ΧΑΤΖΗΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ

* Οι γονείς των αλλοδαπών μαθητών καλούνται να προσκομίσουν οι ίδιοι στο Σχολείο το Πιστοποιητικό Γέννησης του παιδιού τους επίσημα μεταφρασμένο. Αν δε δύνανται να προσκομίσουν το πιστοποιητικό γέννησης μπορούν να εγγραφούν με ληξιαρχική πράξη γέννησης.

Δημοσιεύθηκε στην Χωρίς κατηγορία. Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.