ΒΡΑΒΕΥΣΗ ΤΟΥ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟΥ ΜΑΣ «ΞΥΠΝΗΜΑ ΣΤΙΣ 8»

Το περιοδικό μας  «ΞΥΠΝΗΜΑ ΣΤΙΣ 8» απέσπασε ένα ξεχωριστό βραβείο από τη Γυναικεία Λογοτεχνική Συντροφιά στη Στοά του Βιβλίου. Η χορωδία μας   υτό  τη διεύθυνση του κ Γιώργου Γκιολέ, σκόρπισε μελωδίες στην εκδήλωση , οι μαθητές χάρηκαν τη σημαντική αυτή διάκριση  και όλοι μας νιώσαμε δέος μπροστά σ΄αυτούς τους «μεγάλους» συγγραφείς όπως η Αγγελική Βαρελά, ο Μάνος Κοντολέων , η Λίτσα Ψαραύτη και τόσοι σημαντικοί λογοτέχνες που παρευρέθηκαν.

Συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές των τάξεων Δ΄, Ε΄, ΣΤ΄ που δημιούργησαν το περιοδικό με κόπο και πολύ μεράκι! Το περιοδικό πουλήθηκε και με τα χρήματα αυτά αγοράστηκαν υλικά για τον εξοπλισμό του εργαστηρίου φυσικής. Ως έπαθλο με τη βράβευση θα εξοπλιστεί η βιβλιοθήκη του σχολείου μας με βιβλία αξίας 200 Ευρώ από τις ΕΚΔΟΣΕΙΣ ΠΑΤΑΚΗ΄.

ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ!