ΑΝΑΚΥΚΛΩΣΗ 2020-2021- FOLLOWGREEN

Αγαπητοί γονείς και μαθητές σε λίγες ημέρες τελειώνει ο Σχολικός Μαραθώνιος «Πάμε Ανακύκλωση» που υλοποιείται από τα Νηπιαγωγεία και τα Δημοτικά του Δήμου μας και φέτος και συγκεκριμένα τη Δευτέρα 7/6 έως και την Παρασκευή 11/6  θα γίνει το τελευταίο δρομολόγιο συλλογής απορριμμάτων ανακύκλωσης από τις σχολικές μονάδες. Όλα τα σχολεία θα επιβραβευθούν για τη συμμετοχή τους σε ειδική εκδήλωση που θα πραγματοποιηθεί στο τέλος του μαραθωνίου.

Γονείς, μαθητές, εκπαιδευτικοί, όλοι μας μπορούμε να συνδράμουμε σε αυτή την προσπάθεια, πώς:

– προσκομίζοντας ανακυκλώσιμα απορρίμματα στο σχολείο και

– δωρίζοντας έως 100 πόντους μηνιαίως, εφόσον κάνετε την εγγραφή  στο Followgreen.

Ο διαγωνισμός θα είναι ενεργός μέχρι την Δευτέρα 14/6 στις 12:00. Μπορείτε λοιπόν μέχρι τότε να δωρίζετε πόντους στο σχολείο μας  και την Παρασκευή 18/6 θα πραγματοποιηθεί η εκδήλωση βράβευσης των σχολείων για τον Σχολικό Μαραθώνιο Ανακύκλωσης.