ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΑΓΙΑΣΜΟΥ

Δευτέρα 14/ 09 / 2020

Αγαπητοί γονείς!

Τη Δευτέρα 14 Σεπτεμβρίου 2020 όλοι οι μαθητές θα προσέλθουν χωρίς τσάντες και θα φοράνε μάσκα.

Οι μαθητές των Β΄, Γ΄, Δ΄, Ε΄ και ΣΤ΄ τάξεων θα προσέλθουν στις 10.30 π.μ.

Οι μαθητές της Α΄ τάξης θα προσέλθουν με τη συνοδεία ενός μόνο γονέα στις 10.45π.μ. για να γίνει ο διαχωρισμός των τμημάτων και στη συνέχεια οι γονείς θα αποχωρήσουν.

Ο αγιασμός θα διεξαχθεί στις 11.30 π.μ. παρουσία ολιγομελούς αντιπροσωπείας μαθητών και εκπαιδευτικών.

Όλοι οι μαθητές θα αποχωρήσουν στις 12.00 π.μ.

Από την Τρίτη 15-09-2020 το πρόγραμμα του σχολείου θα πραγματοποιείται κανονικά (πρωινή ζώνη και ολοήμερο μέχρι τις 15.00 μ.μ.).Οι μαθητές/τριες όλων των τάξεων θα προσέλθουν στο σχολείο με μάσκες, προσωπικά αντισηπτικά και τις  τσάντες τους. Επίσης θα μοιραστούν από τους εκπαιδευτικούς τα παγουρίνο και οι μάσκες του υπουργείου.

Η χρήση προστατευτικής μάσκας είναι υποχρεωτική για όλους (εκπαιδευτικούς, μαθητές, γονείς) σε εσωτερικούς και εξωτερικούς χώρους του σχολείου.

Καλή σχολική χρονιά και καλή πρόοδο στους μαθητές μας!

1_Checklist ΓΙΑ ΓΟΝΕΙΣ ΠΕ_ΔΕ

3_Checklist-για-μαθητες-ΔΗΜΟΤΙΚΟ-ΓΥΜΝΑΣΙΟ-ΛΥΚΕΙΟ (1)