ΣΧΟΛΙΚΗ ΕΟΡΤΗ 28ης ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 26/10/2018

Αγαπητοί γονείς, σας ενημερώνουμε ότι την Παρασκευή 26/10/2018 , ημέρα σχολικής εορτής για την επέτειο της 28ης Οκτωβρίου, το πρόγραμμα διαμορφώνεται ως εξής: όλοι οι μαθητές θα προσέλθουν το πρωί στις 8.30΄-χωρίς τσάντες-για να παρακολουθήσουν τη γιορτή, η οποία θα αρχίσει στις 8.45΄και θα σχολάσουν στις 10.30΄μετά το τέλος της γιορτής, εκτός των μαθητών της ΣΤ τάξης, οι οποίοι θα παραμείνουν για να συμμετέχουν στην κατάθεση στεφάνου, που θα γίνει στις 11.30΄και θα αποχωρήσουν στις 12.00΄. Το Ολοήμερο δε θα λειτουργήσει. Την Κυριακή 28 Οκτωβρίου, τα τμήματα της παρέλασης των Ε΄και ΣΤ΄ τάξεων θα έρθουν στο σχολείο στις 11.30΄προκειμένου να οδηγηθούν στον χώρο της παρέλασης. Οι μαθητές που πλαισιώνουν τη σημαία του σχολείου (σημαιοφόρος και παραστάτες) θα πάνε στις εκκλησία των Αγίων Θεοδώρων στις 9.30΄με τη συνοδό εκπ/κό.

Η δ/ντρια-το διδ/κό προσωπικό