ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΑΠΟ 11/01/2021

Καλή χρονιά, καλή αρχή με υγεία, αισιοδοξία και χαμόγελο!!!

Σύμφωνα με ανακοίνωση του Υ.ΠΑΙ.Θ. ξεκινάει η δια ζώσης επαναλειτουργία των σχολικών μονάδων πρωτοβάθμιας εκπαίδευσης (νηπιαγωγείων και δημοτικών σχολείων) από τη Δευτέρα 11/1/2021.

Σήμερα Παρασκευή  08/01/2021 συνεδρίασε ο Σύλλογος Διδασκόντων του σχολείου μας και αποφάσισε για την αποφυγή του συνωστισμού μαθητών και γονέων -τόσο κατά την προσέλευση όσο και κατά την αποχώρησή τους- να ισχύουν τα παρακάτω:

ΠΡΟΣΕΥΛΕΥΣΗ

08:00΄-08:05΄:όλα τα αδέρφια(από τις εισόδους που προβλέπονται για κάθε τμήμα, σύμφωνα με το σχεδιάγραμμα που είναι αναρτημένο)

08:05΄-08:10΄:Α1-Α2-Β1 (από την είσοδο του ΝΕΟΥ ΚΤΙΡΙΟΥ)  και Δ1-Δ2-Ε1-Ε2(από την είσοδο του ΠΑΛΙΟΥ ΚΤΙΡΙΟΥ)

08:10΄-08:15΄:Β2-Γ1-Γ2(από την είσοδο του ΝΕΟΥ ΚΤΙΡΙΟΥ)  και Ε3-ΣΤ1-ΣΤ2 (από την είσοδο του ΠΑΛΙΟΥ ΚΤΙΡΙΟΥ)

ΑΠΟΧΩΡΗΣΗ

13:10΄:Α1-Α2 (από την είσοδο του ΝΕΟΥ ΚΤΙΡΙΟΥ) και Β1-Β2 (από την είσοδο του ΠΑΛΙΟΥ ΚΤΙΡΙΟΥ)

13:15΄: Γ1-Γ2-Δ1-Δ2 (από την είσοδο του ΝΕΟΥ ΚΤΙΡΙΟΥ) και Ε1-Ε2-Ε3-ΣΤ1-ΣΤ2 (από την είσοδο του ΠΑΛΙΟΥ ΚΤΙΡΙΟΥ)

Αγαπητοί γονείς παρακαλούμε να είστε συνεπείς στο ωράριο, να περιμένετε κρατώντας τις αποστάσεις από την πόρτα που θα αποχωρούν οι μαθητές και να φοράτε μάσκες. Παρακαλούμε να μεριμνήσετε ώστε οι μαθητές μας να έχουν καθημερινά μαζί τους τουλάχιστον τρεις (3) μάσκες σε σωστό μέγεθος.
Επίσης σας ενημερώνουμε ότι διατηρούνται σε ισχύ όλα τα ήδη ισχύοντα μέτρα πρόληψης και οι οδηγίες του ΕΟΔΥ, όπως η υποχρεωτική χρήση μάσκας σε εσωτερικούς και εξωτερικούς χώρους, η χρήση αντισηπτικών, οι σχολαστικοί καθαρισμοί.
Για τη μετακίνηση στο σχολείο ισχύουν οι βεβαιώσεις που δόθηκαν τον Νοέμβριο.
Το ολοήμερο και η πρωινή ζώνη θα λειτουργούν κανονικά.