Κοπή βασιλόπιτας από το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων για το σχολείο

Την Τετάρτη 25 Ιανουαρίου 2017 ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων προσέφερε ένα βασιλοπιτάκι σε κάθε μαθητή με ένα φλουρί σε κάθε τμήμα. Ο μαθητής από κάθε τμήμα που έτυχε το φλουρί πήρε ένα επιλεγμένο για την ηλικία του βιβλίο.

Οι τυχεροί μαθητές ήταν η Αλεξάνδρα του Α1, η Μαρία (Xin) του Α2, ο Ραφαήλ του Α3, η Μαρία του Β1, ο Λουκάς-Κωνσταντίνος του Β2, ο Νίκος του Γ1, η Βασιλική του Γ2, η Αϊλήν του Δ1, η Δέσποινα του Δ2, ο Σωκράτης του Ε1, η Μαρία του Ε2, ο Γιώργος του ΣΤ1, η Μάρθα του ΣΤ2 και η Μαρία του ΣΤ3.

Τα παιδιά χάρηκαν όλη τη διαδικασία και αντάλλαξαν ευχές για τον καινούργιο χρόνο.

Ο Πρόεδρος του Συλλόγου κ. Λυμπερίδης Αθανάσιος έκοψε τη βασιλόπιτα για τους εκπαιδευτικούς κι ευχήθηκε υγεία, προσωπική ευτυχία και προκοπή και για το Σχολείο επιτυχίες με ασφάλεια και ηρεμία. Από το Διοικητικό Συμβούλιο ήταν παρόντες, βοήθησαν και χάρηκαν μαζί μας οι κυρίες Μπελεζάκη Κωνσταντίνα και Ελαφούδη Χριστίνα, Θεοδωρακάκη Χρυσούλα και ο κ. Χρήστου Ιωάννης.

Τυχερή της βασιλόπιτας ήταν η κα Γεωργία Παπαδοπούλου, εκπ/κός Γερμανικής γλώσσας!

ΒΑΣΙΛΟΠΙΤΑ 1 ΒΑΣΙΛΟΠΙΤΑ 2 ΒΑΣΙΛΟΠΙΤΑ 3 ΒΑΣΙΛΟΠΙΤΑ 4 ΒΑΣΙΛΟΠΙΤΑ 5 ΒΑΣΙΛΟΠΙΤΑ 6