Εκδήλωση λήξης διδακτικού έτους 2015-16

Την Τετάρτη 15 Ιουνίου 2016 στο προαύλιο του σχολείου πραγματοποιήθηκε η εκδήλωση λήξης του έτους 2015-16.

Έλαβαν μέρος όλοι οι μαθητές του σχολείου κατά τμήμα ερμηνεύοντας χορωδιακά γνωστά τραγούδια, χόρεψαν, και οι τελειόφοιτοι της ΣΤ΄τάξης παρουσίασαν το θεατρικό του Ευγένιου Τριβιζά “Η Δυσκολούλα”, δίνοντάς μας, εκπαιδευτικούς, γονείς και πλήθος καλεσμένων, την ευκαιρία να τους καμαρώσουμε.

Το πρόγραμμα  ετοίμασαν η μουσικός του σχολείου κα Σπανοπούλου Ανέζα, ο εκπ/κός φυσικής αγωγής κ. Κοκκίνης Γεώργιος, η εκπ/κός θεατρικής αγωγής κα Δαδάρου Κωνσταντίνα. Την προβολή των βίντεο επιμελήθηκε η εκπ/κός πληροφορικής κα Τσακκίρη Παναγιώτα, την παρουσίαση η κα Πρωιμούδη Αναστασία και συμμετείχαν στην προετοιμασία και εξέλιξη της γιορτής όλοι οι εκπ/κοί του σχολείου.

Αποχαιρέτησαν οι μαθητές της ΣΤ΄ τάξης το σχολείο και τους αποχαιρετήσαμε κι εμείς ελπίζοντας ότι έλαβαν στο δημοτικό όλα τα εφόδια που χρειάζονται για το γυμνάσιο και γενικά στη ζωή τους κι ευχόμενοι να πετυχαίνουν τους υψηλούς στόχους που θέτουν. Αναμνηστικό τους απονεμήθηκε από το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων.

Η συγκίνηση διαδεχόταν τη χαρά και το γέλιο και πάλι απ’ την αρχή!

Καλό καλοκαίρι σε όλους και καλή αντάμωση το Σεπτέμβριο για νέα μαγικά ταξίδια γνώσης!