Δωρεά φορητών Η/Υ από τον ΔΗΜΟΚΡΙΤΟ

ΦΟΡΗΤΟΙ ΗΥ 1 ΦΟΡΗΤΟΙ ΗΥ 2

Το Πρότυπο Διαγνωστικό Εργαστήριο ΔΗΜΟΚΡΙΤΟΣ (Ορέστου 78, Ορεστιάδα) δώρισε στο σχολείο μας τέσσερις (4) φορητούς ηλεκτρονικούς υπολογιστές. Μπορούμε πλέον να έχουμε διαθέσιμο υπολογιστή σχεδόν για κάθε τηλεόραση αίθουσας διδασκαλίας, κάτι που βελτιώνει σημαντικά τις δυνατότητες πολύπλευρης προσέγγισης των διδασκόμενων αντικειμένων, καθιστώντας πιο εύληπτο κι ευχάριστο το μάθημα.

Εκτός της χρηστικής διάστασης της δωρεάς, υπάρχει και η αίσθηση ενδιαφέροντος που εισπράττεται από τη σχολική κοινότητα, μαθητές κι εκπαιδευτικούς, για ό,τι συντελείται στο σχολείο κι έχει ιδιαίτερη αξία.

Ευχαριστούμε την εταιρεία ΔΗΜΟΚΡΙΤΟΣ, τον κ. Πανταζή Νικόλαο και την κα Μαγειρούδη Θεοδώρα, τόσο για τη συγκεκριμένη προσφορά όσο και για τη συνολική στάση τους, που την χαρακτηρίζουν το συνεχές ενδιαφέρον και η διακριτικότητα.