Εκδήλωση λήξης διδακτικού έτους 2014-15

Τη Δευτέρα 15 Ιουνίου 2015 στο προαύλιο του σχολείου πραγματοποιήθηκε η εκδήλωση λήξης του έτους 2014-15.

Έλαβαν μέρος όλοι οι μαθητές του σχολείου με ερμηνεία κατά τμήμα χορωδιακά γνωστών ελληνικών και ξένων τραγουδιών, δίνοντάς μας, εκπαιδευτικούς, γονείς και πλήθος καλεσμένων, την ευκαιρία να τους καμαρώσουμε συγκινημένοι. Το πρόγραμμα  ετοίμασαν οι μουσικοί του σχολείου κα Αμπαζίδου Ιωάννα και κ. Γκρέμος Χρήστος,. Την προβολή των βίντεο επιμελήθηκε η εκπ/κός πληροφορικής κα Πουρνάρα Δήμητρα. Τη βιντεοσκόπηση έκανε ο εκπ/κός αγγλικής κ. Γούσος Φώτιος. Την παρουσίαση η κα Ζώνκε Πολυξένη και συμμετείχαν στην προετοιμασία και εξέλιξη της γιορτής όλοι οι εκπ/κοί του σχολείου.

Αποχαιρέτησαν οι μαθητές της ΣΤ΄ τάξης το σχολείο και τους αποχαιρετήσαμε κι εμείς, ελπίζοντας ότι έλαβαν στο δημοτικό όλα τα εφόδια που χρειάζονται για το γυμνάσιο και γενικά στη ζωή τους κι ευχόμενοι να πετυχαίνουν τους υψηλούς στόχους που θέτουν. Αναμνηστικό τους απονεμήθηκε από το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων.

Η συγκίνηση διαδεχόταν τη χαρά και το γέλιο και πάλι απ’ την αρχή!

Καλό καλοκαίρι σε όλους και καλή αντάμωση το Σεπτέμβριο για νέα μαγικά ταξίδια γνώσης!

Τις επόμενες ημέρες θα προσπαθήσουμε να βελτιώσουμε την ποιότητα των βίντεο. Λίγη υπομονή.