Σύλλογος Γονέων & Κηδεμόνων

ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΓΟΝΕΩΝ ΚΑΙ ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ 2ΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ

ΔΡΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ
    Αγαπητοί μαθητές και γονείς

Σας ενημερώνουμε για τις δράσεις του συλλόγου μας
    από 5-12-12 ημερομηνία που εκλέχθηκε το νέο διοικητικό συμβούλιο έως το πέρας της σχολικής χρονιάς :

1. Ο αποκριάτικος χορός στις 2-3-13.

2 . Διοργάνωση Ημερίδας για ενημέρωση γονέων από την ψυχολόγο κα Μόρφη και συζήτηση στο θέμα της ενδοσχολικής βίας και αντιμετώπιση της , καθώς επίσης συνέχιση συνεργασίας με την εν λόγω ψυχολόγο για ενημέρωση και υποστήριξη γονέων σε θέματα που μας απασχολούν.

3. Ενεργοποίηση εθελοντών για εργασίες εντός του Σχολείου και προαύλιο χώρου (κοπή γκαζόν, αλλαγή λαμπτήρων κλπ).

4 . Αγορά βιβλίων και παιχνιδιών για την καλύτερη λειτουργία του ολοήμερου.

5. Αγορά δέκα (10) στολών παρέλασης (ναυτική εμφάνιση).

6 . Αγορά τριών τηλεοράσεων 42΄΄ και χορηγία μιας ακόμη ( δωρεά από κο Μητσολίδη τον οποίο και πάλι ευχαριστούμε ) και τοποθέτηση σε τέσσερις τάξεις.

7. Ενημέρωση για τις δράσεις του Συλλόγου μέσου blog από την σελίδα του σχολείου.

8. Μείωση της συνδρομής εισφοράς και για το σχολικό έτος 2013-14.

9. Δωρεά αναμνηστικών και ενός γεύματος στους απόφοιτήσαντες μαθητές της ΣΤ τάξης.

Τέλος ο σύλλογος καλωσορίζει τους νέους μαθητές της πρώτης τάξης αλλά και των μεγαλύτερων τάξεων, εύχεται σε όλους τους μαθητές και τους δασκάλους του σχολείου μας καλή σχολική χρονιά.