Κλείσιμο σχολείων δήμου Θερμαϊκού – Εξ αποστάσεως εκπαίδευση.

Φεβ 202114

Αγαπητοί γονείς, σας ενημερώνουμε ότι την Δευτέρα 15 και Τρίτη 16 Φεβρουαρίου 2021 τα σχολεία θα μείνουν κλειστά, έπειτα από απόφαση του Δήμαρχου Θερμαϊκού, λόγω δυσμενών καιρικών συνθηκών.

Στο διάστημα αυτό θα γίνει προληπτική απολύμανση στο σύνολο των εγκαταστάσεων του σχολείου μας.

Τις δύο αυτές ημέρες οι μαθητές θα παρακολουθήσουν τα μαθήματα με τηλεκπαίδευση, σύμφωνα με το πρόγραμμα που βρίσκεται στην ιστοσελίδα του σχολείου. Το πρόγραμμα μπορεί να διαφοροποιηθεί ελαφρώς από τον εκπαιδευτικό τάξης με παράλληλη ενημέρωσή σας. https://blogs.sch.gr/2dimnmic/2020/11/16/programma-mathimaton-ex-apostaseos-ekpaideysis/

Μηχανιώνα 14-2-2021
ο Διευθυντής