Εκδηλώσεις για την επέτειο της 28ης Οκτωβρίου 1940

Νοέ 20188

Πραγματοποιήθηκαν οι εορταστικές εκδηλώσεις για την επέτειο της 28ης Οκτωβρίου 1940. Στις 26 Οκτωβρίου οι μαθητές της Δ’ τάξης παρουσίασαν θεατρικά δρώμενα, τραγούδια και ποιήματα.Στις 28 του Οκτώβρη το σχολείο μας πήρε μέρος στην μαθητική παρέλαση με τέσσερα τμήματα αγοριών και κοριτσιών.

Πρόσφατα σχόλια

Kατηγορίες

Το σχολείο μας στεγάζεται σε ένα κτίριο δύο ορόφων με υπόγειο συνολικής επιφάνειας 2500 τ.μ. , που εγκαινιάστηκε το 1995. Διαθέτει 20 αίθουσες διδασκαλίας γυμναστήριο, εργαστήριο φυσικής, βιβλιοθήκη, κυλικείο, καθώς και πολλούς άλλους βοηθητικούς χώρους.  Στο σχολείο φοιτούν για το σχολικό έτος 2017-18, 273 μαθητές σε 14 τμήματα πρωινού προγράμματος, 2 τμήματα ένταξης και 2 ολοήμερα τμήματα. Επίσης λειτουργεί πρωινή ζώνη.

Βρισκόμαστε στο σημείο που φαίνεται στις δορυφορικές φωτογραφίες.

2οδσ

και στον χάρτη