Ενημέρωση γονέων

Aγαπητοί γονείς του σχολείου μας,

Θα ήθελα  να σας ενημερώσω ότι έχει  εντοπιστεί μαθητής/τρια του σχολείου μας, θετικός/ή στον Covid-19. Άμεσα τηρήθηκε το πρωτόκολλο που μας έχει δοθεί από τον ΕΟΔΥ, δηλ. μετά από ειδοποίηση των γονέων, οι μαθητές του τμήματος αποχώρησαν από το σχολείο και το τμήμα θα παραμείνει κλειστό για όσο χρονικό διάστημα οριστεί από την αρμόδια Δ/νση Δημόσιας Υγείας. Παράλληλα ενημερώθηκαν οι λοιποί σχετιζόμενοι φορείς. Το σχολικό μας δε συγκρότημα ήδη απολυμάνθηκε (χθες το απόγευμα) από το Δήμο Νίκαιας.

Βρισκόμαστε στην αρχή μιας περιόδου ιδιαίτερα δύσκολης.  Ο μοναδικός τρόπος να βγούμε, κατά το δυνατόν συντομότερα και χωρίς απώλειες, είναι να τηρούμε τους κανόνες προστασίας με “ευλάβεια”, να είμαστε προσεκτικοί και υποστηρικτικοί μεταξύ μας. Είμαι στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε απορία  ή πληροφόρηση, με την ευχή πολύ σύντομα να αφήσουμε πίσω μας αυτή την περίοδο.

Η διευθύντρια του σχολείου

Μπακρώζη Βασιλική