ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ (1-7 Μαρτίου 2021)

  ΔΕΥΤΕΡΑ ΤΡΙΤΗ ΤΕΤΑΡΤΗ ΠΕΜΠΤΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΣΑΒΒΑΤΟ ΚΥΡΙΑΚΗ
7.00-9.00 8.00, ΕΡΤ2, Αν ήμουν ένα ζώο (ντοκ) 8.00, ΕΡΤ2, Αν ήμουν ένα ζώο (ντοκ) 8.00, ΕΡΤ2, Αν ήμουν ένα ζώο (ντοκ) 8.00, ΕΡΤ2, Αν ήμουν ένα ζώο (ντοκ) 8.00, ΕΡΤ2, Αν ήμουν ένα ζώο (ντοκ)    
9.00-

12.00

Βουλή, 9.00, Κάμερα Ζιζάνιο (μαθητικές ταινίες)

 

ΕΡΤ2, 9.00, Μαθαίνουμε στο σπίτι

 

11.50, ΕΡΤ2, Μια φορά κι έναν καιρό ο άνθρωπος (εμβολιασμός)

Βουλή, 9.00, Κάμερα Ζιζάνιο (μαθητικές ταινίες)

 

ΕΡΤ2, 9.00, Μαθαίνουμε στο σπίτι

 

Βουλή, 9.00, Κάμερα Ζιζάνιο (μαθητικές ταινίες)

 

ΕΡΤ2, 9.00, Μαθαίνουμε στο σπίτι

 

Βουλή, 9.00, Κάμερα Ζιζάνιο (μαθητικές ταιν)

 

ΕΡΤ2, 9.00, Μαθαίνουμε σπίτι

 

Βουλή, 9.00, Κάμερα Ζιζάνιο (μαθητικές ταινίες)

 

ΕΡΤ2, 9.00,  Μαθαίνουμε στο σπίτι

Βουλή, 9.00, Κάμερα Ζιζάνιο (μαθητικές ταινίες)

 

Βουλή, 10.00, Εκπαιδευτική Ραδιοτηλεόραση (μαθητικές δημιουργίες)

 
12.00-15.00

 

  12.10, ΕΡΤ2, Μια φορά κι έναν καιρό ο άνθρωπος (ορμόνες)

 

12.10, ΕΡΤ2, Μια φορά κι έναν καιρό ο άνθρωπος (η αλυσίδα της ζωής) 12.10, ΕΡΤ2, Μια φορά κι έναν καιρό ο άνθρωπος (επιδιόρθωση και μετασχηματισμός) 12.10, ΕΡΤ2, Μια φορά κι έναν καιρό ο άνθρωπος (η ζωή συνεχίζεται) ΕΡΤ2, Ο δρόμος προς το σχολείο: 199 μικροί ήρωες (ντοκ)  
15.00-17.00             ΕΡΤ2, 15.30, Μαντώ Μαυρογένους (σήριαλ)
17.00-18.00           ΕΡΤ1, Η ζωή αλλιώς  (Κύθηρα, γ΄ μέρος)

 

ΣΚΑΙ, 17.40, Happy Traveller

ΒΟΥΛΗ, 17.30,Το φεγγαρόπλοιο Σουρικάτα (παιδική ταινία)

 

ΣΚΑΙ, 17.40, Happy Traveller

18.00-19.00

 

          ΕΡΤ2, Πλάνα με ουρά (εκπομπή για τη φιλοζωία)  
19.00-20.00

 

ΕΡΤ2, Ακραίες κατασκευαστικές αποτυχίες (ντοκ) ΕΡΤ2, Ακραίες κατασκευαστικές αποτυχίες (ντοκ) ΕΡΤ2, Ακραίες κατασκευαστικές αποτυχίες (ντοκ) ΕΡΤ2, Ακραίες κατασκευαστικές αποτυχίες (ντοκ) ΕΡΤ2, Μυστικά του ηλιακού μας συστήματος (ντοκ) ΕΡΤ1, Οι περιπέτειες του Ηρακλή Πουαρό  
20.00-21.00

 

ΕΡΤ2, Μονόγραμμα (Θεοδόσης Τάσιος)

ΕΡΤ2, Οπτική γωνία (η τέχνη της φωτογραφίας)

ΕΡΤ2, Η ζωή είναι στιγμές  (Χρήστος Νικολόπουλος) ΕΡΤ2, Στα άκρα

 

 

ΕΡΤ2, 20.30,

Ες αύριον τα σπουδαία

  ΕΡΤ2, ARTWEEK ΕΡΤ2, Συν γυναιξί (ντοκ για τη θέση της γυναίκας σήμερα)
21.00-22.00

 

ΕΡΤ2, Υστερόγραφο (Νίκος Βατόπουλος) ΕΡΤ2, Εποχές και συγγραφείς, Κωστής Παλαμάς

 

ΕΡΤ2, Το μαγικό των ανθρώπων (Μαργαρίτα Καραπάνου ΕΡΤ2, Η εποχή των εικόνων (Ηλίας Παπαηλιάκης)

 

    ΕΡΤ2, Συναντήσεις με αξιοσημείωτους ανθρώπους
22.00-23.00

 

ΕΡΤ2, 1000 φορές καληνύχτα (ταινία)

 

ΕΡΤ1, 22.00, The young Pope (σειρά)

ΕΡΤ2, Jackie (ταινία)

 

 

ΕΡΤ2, Μανιφέστο (ταινία)

 

 

ΕΡΤ1,Η μοδίστρα (ταινία) Βουλή, Η νύχτα (ταινία)

 

ΕΡΤ2, Η μαφία σκοτώνει μόνο το καλοκαίρι (ταινία)

ΕΡΤ2, Press (σειρά)

 

ΕΡΤ3, 22.15, Μέχρι την άκρη του κόσμου (ταινία)

ΕΡΤ2, Παγκόσμια ημέρα γυναίκας

 

ΕΡΤ3, 22.30, Είμαστε μια ομορφιά  (ταινία)

23.00-00.00

 

ΕΡΤ1, 23.00, Ειδικές αποστολές (Αρχή πανδημίας, Αυτισμός, δρομολόγια κοκαϊνης)

 

ΕΡΤ3, 23.00, Οι μικροί φόνοι της Αγκάθα Κρίστι (σειρά)

 

Βουλή, 23.00, Κάθε Σάββατο (νέος ελ. Κινημ)

ΕΡΤ2, 23.40, Οι γυναίκες κάνουν ταινίας (ντοκ) ΕΡΤ2, 23.40, Οι γυναίκες κάνουν ταινίας (ντοκ)   ΕΡΤ2, 23.30, Τα κορίτσια της μπάντας (μουσικό ντοκ)

 

ΕΡΤ3, 23.00, Σημειώματα (ταινία)

Βουλή, Εγωιστής γίγαντας (ταινία)

 

 
00.00-01.00

 

ΕΡΤ1, 00.50, Ανεξιχνίαστες υποθέσεις (ντοκ)

ΕΡΤ2, Ευτυχισμένοι πρίγκιπες (ντοκ: τα παιδιά στις φαβέλες και το θέατρο)

  ΒΟΥΛΗ, Ο γελαστός πρίγκιπας (ταιν) ΕΡΤ2, 00.00, Οι γυναίκες κάνουν ταινίας (ντοκ)   ΕΡΤ2, Η τέχνη καταστρέφει (νέος. Ελ. Κιν.)

 

ALPHA, 00.30, Star wars (Η αόρατη απειλή)

ΕΡΤ3, Το καινούργιο μου πρόσωπο (ντοκ)
01.00-02.00

 

  ΕΡΤ1, 01.15, Ανεξιχνίαστες υποθέσεις

 

ΕΡΤ1, 01.15, Ανεξιχνίαστες υποθέσεις ΕΡΤ1, 01.15, Ανεξιχνίαστες υποθέσεις   ΕΡΤ1, 01.45, Ανεξιχνίαστες υποθέσεις

ΕΡΤ2, 02.00, Καρέκλες (μικρού μήκους)

ΕΡΤ1, 01.15, Ανεξιχνίαστες υποθέσεις