ΔΕΥΤΕΡΑ | ΤΡΙΤΗ | ΤΕΤΑΡΤΗ | ΠΕΜΠΤΗ | ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ | ΣΑΒΒΑΤΟ | ΚΥΡΙΑΚΗ | |
7.00-9.00 | 8.00, ΕΡΤ2, Αν ήμουν ένα ζώο (ντοκ) | 8.00, ΕΡΤ2, Αν ήμουν ένα ζώο (ντοκ) | 8.00, ΕΡΤ2, Αν ήμουν ένα ζώο (ντοκ) | 8.00, ΕΡΤ2, Αν ήμουν ένα ζώο (ντοκ) | 8.00, ΕΡΤ2, Αν ήμουν ένα ζώο (ντοκ) | ||
9.00-
12.00 |
Βουλή, 9.00, Κάμερα Ζιζάνιο (μαθητικές ταινίες)
ΕΡΤ2, 9.00, Μαθαίνουμε στο σπίτι
11.50, ΕΡΤ2, Μια φορά κι έναν καιρό ο άνθρωπος (εμβολιασμός) |
Βουλή, 9.00, Κάμερα Ζιζάνιο (μαθητικές ταινίες)
ΕΡΤ2, 9.00, Μαθαίνουμε στο σπίτι
|
Βουλή, 9.00, Κάμερα Ζιζάνιο (μαθητικές ταινίες)
ΕΡΤ2, 9.00, Μαθαίνουμε στο σπίτι
|
Βουλή, 9.00, Κάμερα Ζιζάνιο (μαθητικές ταιν)
ΕΡΤ2, 9.00, Μαθαίνουμε σπίτι
|
Βουλή, 9.00, Κάμερα Ζιζάνιο (μαθητικές ταινίες)
ΕΡΤ2, 9.00, Μαθαίνουμε στο σπίτι |
Βουλή, 9.00, Κάμερα Ζιζάνιο (μαθητικές ταινίες)
Βουλή, 10.00, Εκπαιδευτική Ραδιοτηλεόραση (μαθητικές δημιουργίες) |
|
12.00-15.00
|
12.10, ΕΡΤ2, Μια φορά κι έναν καιρό ο άνθρωπος (ορμόνες)
|
12.10, ΕΡΤ2, Μια φορά κι έναν καιρό ο άνθρωπος (η αλυσίδα της ζωής) | 12.10, ΕΡΤ2, Μια φορά κι έναν καιρό ο άνθρωπος (επιδιόρθωση και μετασχηματισμός) | 12.10, ΕΡΤ2, Μια φορά κι έναν καιρό ο άνθρωπος (η ζωή συνεχίζεται) | ΕΡΤ2, Ο δρόμος προς το σχολείο: 199 μικροί ήρωες (ντοκ) | ||
15.00-17.00 | ΕΡΤ2, 15.30, Μαντώ Μαυρογένους (σήριαλ) | ||||||
17.00-18.00 | ΕΡΤ1, Η ζωή αλλιώς (Κύθηρα, γ΄ μέρος)
ΣΚΑΙ, 17.40, Happy Traveller |
ΒΟΥΛΗ, 17.30,Το φεγγαρόπλοιο Σουρικάτα (παιδική ταινία)
ΣΚΑΙ, 17.40, Happy Traveller |
|||||
18.00-19.00
|
ΕΡΤ2, Πλάνα με ουρά (εκπομπή για τη φιλοζωία) | ||||||
19.00-20.00
|
ΕΡΤ2, Ακραίες κατασκευαστικές αποτυχίες (ντοκ) | ΕΡΤ2, Ακραίες κατασκευαστικές αποτυχίες (ντοκ) | ΕΡΤ2, Ακραίες κατασκευαστικές αποτυχίες (ντοκ) | ΕΡΤ2, Ακραίες κατασκευαστικές αποτυχίες (ντοκ) | ΕΡΤ2, Μυστικά του ηλιακού μας συστήματος (ντοκ) | ΕΡΤ1, Οι περιπέτειες του Ηρακλή Πουαρό | |
20.00-21.00
|
ΕΡΤ2, Μονόγραμμα (Θεοδόσης Τάσιος)
ΕΡΤ2, Οπτική γωνία (η τέχνη της φωτογραφίας) |
ΕΡΤ2, Η ζωή είναι στιγμές (Χρήστος Νικολόπουλος) | ΕΡΤ2, Στα άκρα
|
ΕΡΤ2, 20.30,
Ες αύριον τα σπουδαία |
ΕΡΤ2, ARTWEEK | ΕΡΤ2, Συν γυναιξί (ντοκ για τη θέση της γυναίκας σήμερα) | |
21.00-22.00
|
ΕΡΤ2, Υστερόγραφο (Νίκος Βατόπουλος) | ΕΡΤ2, Εποχές και συγγραφείς, Κωστής Παλαμάς
|
ΕΡΤ2, Το μαγικό των ανθρώπων (Μαργαρίτα Καραπάνου | ΕΡΤ2, Η εποχή των εικόνων (Ηλίας Παπαηλιάκης)
|
ΕΡΤ2, Συναντήσεις με αξιοσημείωτους ανθρώπους | ||
22.00-23.00
|
ΕΡΤ2, 1000 φορές καληνύχτα (ταινία)
ΕΡΤ1, 22.00, The young Pope (σειρά) |
ΕΡΤ2, Jackie (ταινία)
|
ΕΡΤ2, Μανιφέστο (ταινία)
|
ΕΡΤ1,Η μοδίστρα (ταινία) | Βουλή, Η νύχτα (ταινία)
ΕΡΤ2, Η μαφία σκοτώνει μόνο το καλοκαίρι (ταινία) |
ΕΡΤ2, Press (σειρά)
ΕΡΤ3, 22.15, Μέχρι την άκρη του κόσμου (ταινία) |
ΕΡΤ2, Παγκόσμια ημέρα γυναίκας
ΕΡΤ3, 22.30, Είμαστε μια ομορφιά (ταινία) |
23.00-00.00
|
ΕΡΤ1, 23.00, Ειδικές αποστολές (Αρχή πανδημίας, Αυτισμός, δρομολόγια κοκαϊνης)
ΕΡΤ3, 23.00, Οι μικροί φόνοι της Αγκάθα Κρίστι (σειρά)
Βουλή, 23.00, Κάθε Σάββατο (νέος ελ. Κινημ) |
ΕΡΤ2, 23.40, Οι γυναίκες κάνουν ταινίας (ντοκ) | ΕΡΤ2, 23.40, Οι γυναίκες κάνουν ταινίας (ντοκ) | ΕΡΤ2, 23.30, Τα κορίτσια της μπάντας (μουσικό ντοκ)
ΕΡΤ3, 23.00, Σημειώματα (ταινία) |
Βουλή, Εγωιστής γίγαντας (ταινία)
|
||
00.00-01.00
|
ΕΡΤ1, 00.50, Ανεξιχνίαστες υποθέσεις (ντοκ)
ΕΡΤ2, Ευτυχισμένοι πρίγκιπες (ντοκ: τα παιδιά στις φαβέλες και το θέατρο) |
ΒΟΥΛΗ, Ο γελαστός πρίγκιπας (ταιν) | ΕΡΤ2, 00.00, Οι γυναίκες κάνουν ταινίας (ντοκ) | ΕΡΤ2, Η τέχνη καταστρέφει (νέος. Ελ. Κιν.)
ALPHA, 00.30, Star wars (Η αόρατη απειλή) |
ΕΡΤ3, Το καινούργιο μου πρόσωπο (ντοκ) | ||
01.00-02.00
|
ΕΡΤ1, 01.15, Ανεξιχνίαστες υποθέσεις
|
ΕΡΤ1, 01.15, Ανεξιχνίαστες υποθέσεις | ΕΡΤ1, 01.15, Ανεξιχνίαστες υποθέσεις | ΕΡΤ1, 01.45, Ανεξιχνίαστες υποθέσεις
ΕΡΤ2, 02.00, Καρέκλες (μικρού μήκους) |
ΕΡΤ1, 01.15, Ανεξιχνίαστες υποθέσεις |