ΓΙΟΡΤΗ-ΠΑΡΕΛΑΣΗ 25ης ΜΑΡΤΙΟΥ

A New Design Made with PosterMyWall 13

Η γιορτή-αφιέρωμα στην επέτειο της 25 ης Μαρτίου 1821 θα πραγματοποιηθεί στην αίθουσα του 2ου Δημοτικού Ν. Αρτάκης, την Παρασκευή 22-03-2024 από τους μαθητές και τις μαθήτριες της ΣΤ τάξης. Τα παιδιά (και όσοι γονείς επιθυμούν) θα προσέλθουν στο σχολείο από τις 9:15 π.μ έως τις 9:30 π.μ και θα αποχωρήσουν στις 10:30-11:00 π.μ με ευθύνη των γονιών τους. Παρακαλείστε να φροντίσετε για την έγκαιρη και ασφαλή αποχώρησή τους. Το Ολοήμερο δε θα λειτουργήσει.

Παρέλαση 25ης Μαρτίου

Τη Δευτέρα 25η Μαρτίου 2024 (ημέρα παρέλασης) οι μαθητές/τριες της Δ , της Ε και ΣΤ τάξης ,καθώς και οι μαθητές/τριες της Β και Γ παραδοσιακές φορεσιές, που θα παρελάσουν θα πρέπει να προσέλθουν στον αύλειο χώρο της εκκλησίας (τον Ιερό Ναό των 12 Αποστόλων) στις 9:30πμ για την Δοξολογία, μετά θα οδηγηθούν στην κατάθεση στεφάνων και έπειτα στον χώρο της παρέλασης. Μετά το τέλος της παρέλασης οι γονείς/κηδεμόνες θα πρέπει να παραλάβουν τα παιδιά τους από το γκαζόν (χώρος ολοκλήρωσης της παρέλασης).

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.