ΛΗΞΗ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ 2019-2020

Σήμερα αποχαιρετήσαμε τους μαθητές και τις μαθήτριες του σχολείου μας  εν μέσω των περιοριστικών μέτρων του κορωνοϊού. Δόθηκαν οι Τίτλοι Προόδου και Σπουδών από τους εκπαιδευτικούς και μοιράστηκαν αναμνηστικά από τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων σε όλα τα παιδιά. Οι μαθητές της Στ’ τάξης πήραν τον Αναμνηστικό Τίτλο και μια φωτογραφία ενθύμιο της τάξης τους.

Νιώσαμε λίγο περίεργα, παιδιά και εκπαιδευτικοί, για τις αποστάσεις, για την έλλειψη χειραψιών και αγκαλιών. Νιώσαμε άβολα που οι γονείς των παιδιών βρίσκονταν έξω από το σχολείο, στα κάγκελα, να περιμένουν τα παιδιά τους. Ελπίζουμε του χρόνου να είμαστε αλλιώς.

Ευχαριστούμε θερμά τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας για την άψογη συνεργασία, το ύφος και την ευπρέπεια κατά τη χρονιά που πέρασε.

Καλή σταδιοδρομία στα παιδιά μας. Καλή ξεκούραση και καλό καλοκαίρι να έχουμε όλοι.

Ο ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ