Η ΤΣΑΝΤΑ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ

Σύμφωνα με την εγκύκλιο Φ.7/219218/Δ1/13-12-2017, με θέμα: «Η τσάντα στο σχολείο», του Υπουργείου Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων, καθιερώνεται η παραμονή της σχολικής τσάντας των μαθητών/τριών του Δημοτικού Σχολείου για τουλάχιστον ένα Σαββατοκύριακο το μήνα, στο σχολείο. H τσάντα των μαθητών/τριών παραμένει στο σχολείο την Παρασκευή, πριν από το Σαββατοκύριακο που έχει αποφασιστεί από τον Σύλλογο Διδασκόντων του σχολείου, έως την Δευτέρα.

Σύμφωνα λοιπόν με τα παραπάνω, ο Σύλλογος Διδασκόντων του σχολείου μας σε ειδική για το θέμα συνεδρίαση, αποφάσισε και όρισε τις ημερομηνίες κατά τις οποίες οι μαθητές θα αφήνουν την τσάντα τους στο σχολείο. Αυτές είναι:

• Παρασκευή 9 Φεβρουαρίου 2018
  • Παρασκευή 9 Μαρτίου 2018
  • Παρασκευή 20 Απριλίου 2018
  • Παρασκευή 11 Μαΐου 2018
  • Παρασκευή 8 Ιουνίου 2018

Τις ημέρες αυτές δε θα δίνονται ασκήσεις, φωτοτυπίες κτλ. ούτε θα προγραμματίζονται τεστ για τη Δευτέρα της εβδομάδας που ακολουθεί.

Ο Διευθυντής του σχολείου

Χρήστος Δασκαλοθανάσης