ΑΝΑΚΥΚΛΩΣΗ

Σήμερα 20/9/2017 όλοι οι μαθητές του σχολείου μας συμμετείχαν σε δράση για την Ανακύκλωση. Ενημερώθηκαν από τους δασκάλους/λες τους για τη σπουδαιότητα της ανακύκλωσης στις ζωές όλων μας, έμαθαν για τα ανακυκλώσιμα υλικά και πώς τα διαχειριζόμαστε. Παρακολούθησαν σχετικό εκπαιδευτικό βίντεο και τέλος όλοι οι μαθητές/τριες συγκέντρωσαν από τις τάξεις τους υλικά που μπορούσαν να «πετάξουν» στον μπλε κάδο (χαρτιά και πλαστικά). Η δράση θα συνεχιστεί με τη δημιουργία ενός έργου ζωγραφικής από κάθε παιδί με θέμα «ΑΝΑΚΥΚΛΩΝΩ-ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΩ ΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ» και η δράση θα κλείσει με την ενημέρωση – ευαισθητοποίηση των κατοίκων της πόλης μας με σχετικό φυλλάδιο που θα μοιράσουν οι μαθητές/τριες της ΣΤ’ τάξης.

DSCF8304 DSCF8307DSCF8311 DSCF8315 DSCF8317 DSCF8325