Επίσκεψη και υποδοχή των εταίρων εκπ/κών στην Β΄τάξη

1 Β_3Οι μαθητές της Β’ τάξης υποδέχτηκαν τις αποστολές των ξένων χωρών και τις καλωσόρισαν στη γλώσσα του προγράμματος, την αγγλική.1 Β_2

Στη συνέχεια με τη μουσική καθοδήγηση της καθηγήτριας μουσικής του σχολείου μας κα. Ζερβοπάνου Θεοδώρας, οι μαθητές με τις μελωδικές φωνές τους τραγούδησαν δύο τραγούδια που είχαν σχέση με την εργατικότητα της μέλισσας και τα ωφέλη του μελιού στην υγεία μας.

1 Β_1 Και τα δύο τραγούδια μελοποίησε η κα. Ζερβοπάνου Θεοδώρα, τους δε στίχους του ενός τραγουδιού έγραψε η εκπαιδευτικός του σχολείου μας κα. Γαλάνη Αικατερίνη.

Στο τέλος οι μαθητές και οι δασκάλες τους, κα. Αντωνίου Σοφία και κα. Γαλάνη 1 Β_4Αικατερίνη, πρόσφεραν στα μέλη των αποστολών έναν μικρό γυάλινο αμφορέα με μέλι από άνθη, παραγωγής Έλληνα μελισσοκόμου.