Το Β2 Αλληλογραφεί !

Γράφει η δασκάλα του Β2 Γαλάνη Αικατερίνη

Απάντηση σε επιστολή

Β2_1Παρασκευή πρωί. Αφοσιωμένοι όλοι στο μάθημά μας. Ο «ταχυδρόμος» στάθηκε στην πόρτα της αίθουσας. Μας παρέδωσε ένα φάκελο. Τον ανοίξαμε και διαβάσαμε την επιστολή που είχε μέσα. Ήταν μια επιστολή από μαθητές ενός δημοτικού σχολείου της Θεσσαλονίκης.

Αποφασίσαμε να απαντήσουμε. Φτιάξαμε τις δικές μας απαντητικές επιστολές. Συστηθήκαμε, απαντήσαμε Β2_2σε ότι μας ρωτούσαν, ζωγραφίσαμε και στολίσαμε τα γράμματά μας. Ενθουσιαστήκαμε με την επιστολή που λάβαμε, η οποία ήρθε σε μας γιατί μια μαθήτρια του τμήματος, η Άννα Θεοδωρίδου, είναι ξαδέρφη ενός δικού μας μαθητή του Χρυσόστομου Μεσημβρινού. Ευχόμαστε να συνεχίσουμε την επικοινωνία με τους μαθητές του Β1 τμήματος του 31ου Δημοτικού Σχολείου Θεσσαλονίκης.

Ξεχάσαμε να σας πούμε ότι «ταχυδρόμος» ήταν ο διευθυντής του σχολείου μας κος Τσέλιος Ηρακλής.