ΓΙΟΡΤΑΖΟΝΤΑΣ ΤΟ ΚΑΡΝΑΒΑΛΙ

2014-02-27 10.37.14

Γράφουν οι μαθητές και η δασκάλα του Β1

Όπως κάθε χρόνο, έτσι και φέτος, την τελευταία Παρασκευή του Φλεβάρη και λίγες μέρες πριν την Καθαρά Δευτέρα, γιορτάσαμε το καρναβάλι στην αυλή του σχολείου μας!

2014-02-27 10.54.40Φτάσαμε στο σχολείο φορώντας τις αποκριάτικες στολές μας! Πω, πω, γέμισε η αυλή μασκαράδες!

Τι όμορφη νεράιδα! Και αυτή η Βασίλισσα της Νύχτας, υπέροχη! Α! Να και ο Ζορό με τον Μπάτμαν και το Σούπερ Μαν! Τρέχουν να σώσουν τον κόσμο! Ω! Δείτε και μια γιαγιά με έναν παππού, πιασμένους απ’ το χέρι, να κάνουν τη βόλτα τους κρατώντας τα μπαστουνάκια τους…

Γέμισε η αυλή χρώματα, σερπαντίνες, κομφετί και μουσικές! Όλοι χορεύουν! Ξεφαντώνουν στους ρυθμούς του καρναβαλιού!

Και στο τέλος ο διαγωνισμός για την καλύτερη στολή!!!

Πόσο όμορφα περάσαμε! Αν και ο καιρός δε βοήθησε ιδιαίτερα, εμείς δεν το βάλαμε κάτω. Διασκεδάσαμε, ξεχνώντας για λίγο τα μαθήματα και τις σκοτούρες του σχολείου!

Καλή Σαρακοστή σε όλους!!!

Και του χρόνου!

2014-02-28 10.19.23