Ψυχοκοινωνική υποστήριξη από τους ψυχολόγους και την κοινωνική λειτουργό του σχολείου μας

Αγαπητοί γονείς

Η πανδημία του Κορωνοϊού, όντας μια πρωτόγνωρη για όλους μας κατάσταση, διαμορφώνει μια συνθήκη αβεβαιότητας που γεννά δύσκολα συναισθήματα και σκέψεις. Η καθημερινότητα μας αλλάζει σε όλες της τις εκφάνσεις και απαιτείται τόσο από τα παιδιά μας, όσο και από τους γονείς να προσαρμοστούμε στα νέα δεδομένα. Η διαδικασία της προσαρμογής αυτής, αν μη τι άλλο, μας δημιουργεί στρες και ένα αίσθημα ανασφάλειας.

Το σχολείο μας παραμένει αρωγός των μαθητών και των οικογενειών τους, θεωρώντας ότι αν σταθούμε ενωμένοι, θα γίνει πιο εύκολη η διαχείριση των ημερών που διανύουμε.

Ενημερώνουμε λοιπόν ότι η κοινωνική λειτουργός κα Βάνα Πιάκου και οι  ψυχολόγοι του Σχολείου μας, κα Ευαγγελία Μποζιονέλου και κος Ηλίας Αναγνωστόπουλος, είναι διαθέσιμοι για την ψυχοκοινωνική υποστήριξη μαθητών και γονέων, με ψηφιακό τρόπο.

Η επικοινωνία μαζί τους μπορεί να γίνει:

Ευαγγελία Μποζιονέλου:  email:  eva_bozionelou@yahoo.com

Βάνα Πιάκου                  email:  vanapiakou@yahoo.gr

Ηλίας Αναγνωστόπουλος:  email: eanag84@gmail.com και Skype:  fourstrings18@hotmail.com
Τηλέφωνο του σχολείου: 2752028192
Αφού λάβουν το αίτημα σας, θα επικοινωνήσουν κατόπιν μαζί σας.”
Κατηγορίες: Βίντεο-Ταινίες, Εξ αποστάσεως. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.