6η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού

Την Παρασκευή, 27 Σεπτεμβρίου 2019 πραγματοποιήθηκαν αθλητικές δραστηριότητες από όλους τους μαθητές του σχολείου μας στο αθλητικό κέντρο του Ανυφίου, στα πλαίσια της 6ης Πανελλήνιας Ημέρας Σχολικού Αθλητισμού 2019.
Κεντρικός στόχος ήταν η ενεργοποίηση των μαθητών/τριών για τη συμμετοχή τους σε αθλητικές δράσεις, ώστε να κατανοήσουν τα ευεργετικά οφέλη της άθλησης και ενός υγιούς τρόπου ζωής.
Οι μεγάλοι μαθητές μας ευχαριστήθηκαν παίζοντας ποδόσφαιρο, σκαστή, βόλεϊ , ενώ οι μικροί μαθητές μας επιδόθηκαν στο τραμπολίνο και στο παιχνίδι «λύκος».
Συντονίστρια των ομάδων και των αθλητικών παιχνιδιών ήταν η κ. Σαγκιώτη Ελένη, γυμνάστρια του Σχολείου μας που χάρη στο μεράκι και την αγάπη της για την άθληση, απόλαυσαν οι μαθητές και οι εκπαιδευτικοί την αθλητική αυτή ημέρα.