Αρχείο ημέρας 7 Ιανουαρίου 2022

Οι μαθητές όλων των βαθμίδων, εμβολιασμένοι και μη, καθώς και οι εμβολιασμένοι εκπαιδευτικοί, θα προμηθεύονται από την Τετάρτη 5 Ιανουαρίου ως και το Σάββατο 8 Ιανουαρίου, πέντε (5) δωρεάν αυτοδιαγνωστικά self test από τα φαρμακεία, προκειμένου να καλύψουν τις ανάγκες … Συνέχεια

Κατηγορίες: Εκπαιδευτικοί, ΝΕΑ, Σύλλογος Γονέων & Κηδεμόνων | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ανακοίνωση από το Γραφείο Τύπου του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων – self-test για μαθητές και εμβολιασμένους εκπαιδευτικούς.

Όταν η σχολική τάξη εκτός από αίθουσα διδασκαλίας γίνεται ένα βιωματικό εργαστήριο, όπου οι μαθητές εκτός από τα γράμματα που μαθαίνουν, καλλιεργούν δεξιότητες συνεργασίας, χαράς και δημιουργίας. Οι μαθητές και οι μαθήτριες  της Α1 τάξης του σχολείου μας στις 23 … Συνέχεια

Κατηγορίες: Α' τάξη, Δράσεις | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Όταν οι δάσκαλοι εμπνέουν με το έργο τους και την αγάπη τους… Χριστουγεννιάτικες κατασκευές και Χριστουγεννιάτικο θεατρικό από τους μαθητές της Α΄ τάξης του σχολείου μας!