ΚΥΛΙΚΕΙΟ 2ου ΚΑΙ 5ου ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΝΑΥΠΛΙΟΥ

ΚΥΛΙΚΕΙΟ 2ου – 5ου ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΝΑΥΠΛΙΟΥ

Αγαπητοί γονείς,
Αρχικά να σας ευχηθώ καλή σχολική χρονιά με υγεία και ομαλότητα για την πρόοδο των παιδιών μας. Επιθυμώ μέσα από αυτό το σημείωμα να σας ενημερώσω σχετικά με την λειτουργία του κυλικείου του σχολείου μας, το οποίο λειτουργεί με όλες τις νόμιμες άδειες, τηρώντας όλες τις σχετικές οδηγίες του ΕΟΔΥ για την καταπολέμηση του covid-19 (χρήση μάσκας, γάντια, απολύμανση επιφανειών ).
Σύμφωνα με τις προβλεπόμενες υγειονομικές διατάξεις τα προϊόντα που θα διατίθενται από το κυλικείο μας είναι τα παρακάτω:

EasyLunchboxes - snacky lunch - organic apples, strawberries, carrots, cheddar cheese & pretzel chips

Σάντουιτς ή τοστ με τυρί/φέτα και γαλοπούλα-με ή χωρίς προσθήκη λαχανικών.
• Σάντουιτς με μέλι ή ταχίνι-κατόπιν συνεννόησης.
• Αραβική ή μπακέτα με τυρί και γαλοπούλα-με ή χωρίς προσθήκη λαχανικών.
• Τυρόπιτα, σπανακόπιτα, πίτσα κ.α.
• Φρέσκα φρούτα με δυνατότητα παρασκευής φρουτοσαλάτας-κατόπιν συνεννόησης.
• Γάλα με δημητριακά-κατόπιν συνεννόησης.
• Γιαούρτι, ρυζόγαλο, κρέμα.
• Μπάρες δημητριακών, παστέλι, κράκερ, μπισκότα κ.α.
• 100% φυσικοί συσκευασμένοι χυμοί.
• Σοκολατούχο γάλα.

Αξίζει να τονιστεί πως τα παραπάνω προϊόντα έχουν ετοιμαστεί πριν την ώρα διάθεσης τους σε ατομικές συσκευασίες από κατάλληλο υλικό. Οι οδηγίες προβλέπουν ότι όλα τα προϊόντα πρέπει να διατίθεται συσκευασμένα. Έτσι, θέλοντας να προετοιμάσουμε τα προϊόντα με ασφάλεια για να δοθούν έγκαιρα προς τους μαθητές κατά την διάρκεια των διαλειμμάτων και να τηρηθούν όλα τα μέτρα για την σωστή υγιεινή, αν είναι δυνατόν να δίνονται παραγγελίες από τους μαθητές κατά την ώρα προσέλευσής τους.
Τηλ. Επικοινωνίας: 6947311117 (Βάσω)

Σας ευχαριστώ.