ΕΠΑΝΑΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΩΝ ΔΗΜΟΤΙΚΩΝ ΣΧΟΛΕΙΩΝ

Αγαπητοί γονείς

Τη Δευτέρα 11 Ιανουαρίου 2021,  τα Δημοτικά σχολεία επαναλειτουργούν με τη δια ζώσης διδασκαλία.

Ας ευχηθούμε καλή αρχή στους μαθητές μας και ας βοηθήσουμε όλοι και εμείς οι εκπαιδευτικοί και  εσείς  οι γονείς την κατάσταση, με την αποφυγή κάθε συνάθροισης και συγχρωτισμού, κατά την έναρξη και τη λήξη του διδακτικού ωραρίου του σχολείου.

Γι΄αυτό τον σκοπό με τον Σύλλογο Διδασκόντων  προγραμματίσαμε διαφορετικές ώρες προσέλευσης των μαθητών στο σχολείο  και διαφορετικές ώρες αποχώρησης από αυτό. Επίσης διαφορετικά σημεία εισόδου και εξόδου των μαθητών από διαφορετικές εισόδους.

Για την αποφυγή του συγχρωτισμού στο σχολείο μας, οι μαθητές των μικρών τάξεων:

Α΄, Β΄ και Γ΄ θα έρχονται στο σχολείο στις 8:00΄ – 8:10΄ και θα αποχωρούν από αυτό στις 13:05΄.

Οι μαθητές της Δ΄, Ε΄ και ΣΤ΄ τάξης θα έρχονται στις 8:10΄- 8:20΄ και θα αποχωρούν από το σχολείο στις 13:15΄.

Το ολοήμερο πρόγραμμα θα λειτουργεί κανονικά ως τις 15:00.

Οι μαθητές της Α΄τάξης θα έρχονται και θα αποχωρούν από την Κεντρική είσοδο (οδ. Χρ. Σμύρνης).

Οι μαθητές της Β΄ τάξης θα έρχονται και θα αποχωρούν από τις τάξεις τους ( οδ. Χρ. Σμύρνης).

Οι μαθητές της Γ΄ , της Δ2 ΄& της Ε΄ τάξης  θα έρχονται στο σχολείο και θα αποχωρούν από τη μικρή είσοδο ( οδ. Μαρκοπούλου).

Οι μαθητές της Δ1 ΄τάξης θα έρχονται στο σχολείο  και θα αποχωρούν από την οδό Βυζαντίου.

Οι μαθητές της ΣΤ΄ τάξης θα έρχονται στο σχολείο και θα αποχωρούν από την κεντρική είσοδο (οδ. Χρ. Σμύρνης).

Οι γονείς θα παραδίδουν και θα παραλαμβάνουν τα παιδιά τους – μαθητές έξω από την οριοθετημένη αυλή του σχολείου.

Τζίνης Γεώργιος

ΠΙΝΑΚΕΣ