Αγαπητοί γονείς

Από τη Δευτέρα 16 Νοεμβρίου 2020 και για 2 εβδομάδες αναστέλλεται η δια ζώσης λειτουργία των Δημοτικών Σχολείων σε όλη τη χώρα. Τα Σχολεία θα λειτουργήσουν εξ αποστάσεως με δύο τρόπους:

• με την εκπαιδευτική τηλεόραση και
  • τη σύγχρονη τηλεκπαίδευση

Στις 16 Νοεμβρίου 2020, ημέρα Δευτέρα και ώρα 9.00 ξεκινούν να προβάλλονται από την ΕΡΤ 2 τηλεοπτικά μαθήματα για τους μαθητές του Δημοτικού Σχολείου. Το πρόγραμμα των μαθημάτων μπορείτε να το βρείτε και στην ιστοσελίδα του σχολείου μας.

Από  την Τετάρτη 18 Νοεμβρίου 2020 θα αρχίσουν τα μαθήματα σύγχρονης τηλεκπαίδευσης από 14.00 μέχρι 17.20. Για το πρόγραμμα των μαθημάτων θα ενημερωθείτε μέσω e-mail, από τους εκπαιδευτικούς των τμημάτων.

Παρακαλείσθε να επισκέπτεσθε συχνά το blog του σχολείου και τα προσωπικά σας mail, τόσα τα εισερχόμενα όσο και τα spam, προκειμένου να ενημερώνεστε για τις ανακοινώσεις του σχολείου.

Καλή δύναμη σε όλους!