ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΕΠΙΣΤΟΛΗ

Αγαπητοί γονείς και  κηδεμόνες,

Στις δύσκολες αυτές στιγμές που βιώνουμε όλοι μας, κληθήκαμε, εκπαιδευτικοί, μαθητές και  γονείς, να υλοποιήσουμε την εξ΄ αποστάσεως εκπαίδευση , με σκοπό να μη χαθεί η επαφή των παιδιών με τους εκπαιδευτικούς, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι αντικαθίσταται η δια ζώσης διδασκαλία.

Βρίσκομαι στην  ευχάριστη θέση να σας ανακοινώσω  ότι οι εκπαιδευτικοί του σχολείου μας χωρίς καμία ιδιαίτερη επιμόρφωση , αλλά  με υψηλό αίσθημα ευθύνης της θέσης τους ως  εκπαιδευτικοί  λειτουργοί,  κατάφεραν να  δημιουργήσουν  84 διαθέσιμα μαθήματα για τους μαθητές τους, στις ψηφιακές τάξεις e-class και e-me, αλλά και  μέσω e-mail.

Συμπαραστάτες στην προσπάθειά αυτή, εσείς οι γονείς,που με την άμεση  ανταπόκρισή σας  σε ό, τι σας ζητήθηκε, μπορούν τα παιδιά σας αυτή τη στιγμή  να έχουν πρόσβαση στις ψηφιακές  τάξεις.

Τόσο σε εσάς όσο και στους συναδέλφους μου εκπαιδευτικούς αξίζουν πολλά συγχαρητήρια!

Εύχομαι να είστε όλοι καλά και σύντομα να βρεθούμε πάλι όλοι μαζί.

Τζίνης Γεώργιος