« Όταν το όνειρο παίρνει μορφή»

Πρόγραμμα παρέμβασης ανάπτυξης κοινωνικών δεξιοτήτων υλοποιήθηκε στο σχολείο μας, την Παρασκευή 6 Μαρτίου 2020, από την κοινωνική Λειτουργό κ. Πιάκου Βάνα.

Τίτλος του προγράμματος: « Το όνειρό μου να γίνω ζαχαροπλάστρια»

Στόχοι του προγράμματος:  ανάπτυξη της συνεργασίας και της επικοινωνίας,  ικανότητα οργάνωσης – συγκέντρωσης,  ανάπτυξη της αυτοπεποίθησης και  αυτόνομης διαβίωσης και  επαγγελματικός προσανατολισμός.

Οι μαθήτριες της ΣΤ΄ τάξης έφτιαξαν μάφινς με τη βοήθεια της κ. Βάνας, κέρασαν τα παιδιά της τάξης τους, τα οποία με τη σειρά τους επιβράβευσαν τις συμμαθήτριές τους και τις γέμισαν ευχές.

Πολλές ευχές στις μικρές μας μαθήτριες να γίνουν τα όνειρά τους γλυκά και αληθινά και πολλά συγχαρητήρια  στην κυρία Βάνα, που συμβάλλει με το έργο της στην πραγματοποίηση  κάθε επιθυμίας των μαθητών μας.