Ο Καραγκιόζης δάσκαλος κυκλοφοριακής Αγωγής

Οι μαθητές της Α΄και Β΄τάξης παρακολούθησαν στο σχολείο παράσταση Καραγκιόζη.                      Η παράσταση σχετίζεται με την ευαισθητοποίηση των μαθητών στα θέματα Κυκλοφοριακής Αγωγής – Οδικής Ασφάλειας. Ο Καραγκιόζης, σε ρόλο δασκάλου κυκλοφοριακής αγωγής, εκπαίδευσε την παρέα του και τους μαθητές τους βοήθησε να αναγνωρίζουν τους οδικούς κινδύνους και τους έμαθε  πώς να τους αποφεύγουν.                              Η παράσταση μέσα από το διάχυτο και αυθεντικό χιούμορ του λαϊκού ήρωα και χωρίς διδακτισμό, βοήθησε τα παιδιά  με ευχάριστο τρόπο να συμπληρώσουν τις γνώσεις τους.  Το σενάριό της,  είναι γραμμένο από τον εκπαιδευτικό κ. Γιώργο Μπεκιάρη και  παρουσιάστηκε από τον καραγκιοζοπαίχτη κ. Κώστα Μακρή.

Και περάσαμε όμορφα – όμορφα- όμορφα!!!!!!

Δημοσιεύθηκε στην AAA!!! ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ, Α΄ ΤΑΞΗ, Β΄ ΤΑΞΗ. Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.