Εγγραφές στην Α΄ Δημοτικού για το σχ.έτος 2013-2014

Επειδή αρκετοί γονείς Νηπίων επικοινωνούν μαζί μας, θα θέλαμε να τους ενημερώσουμε ότι στο σχολικό συγκρότημα που βρίσκεται Χρυσοστόμου Σμύρνης 29, συστεγάζονται δύο Σχολεία: το 12/θεσιο 2ο Δημοτικό Σχολείο Ναυπλίου με Διευθύντρια την κ. Καλλαρά Μαρίνα και το 6/θέσιο 5ο Δημοτικό Σχολείο Ναυπλίου με Διευθύντρια την κ. Μπιλιούρη Αργυρή. Για το σχολικό έτος 2013-2014 οι εγγραφές θα πραγματοποιηθούν στο 2ο  Δημοτικό Σχολείο από δασκάλους και των δύο σχολείων. Με την ολοκλήρωση των εγγραφών οι μαθητές που θα φοιτήσουν στην Α’ τάξη θα μοιραστούν στα δύο σχολεία κατά αλφαβητική σειρά.

Για την εγγραφή των παιδιών στην Α’ τάξη όσων γεννήθηκαν από 01/01/2007 έως 31/12/2007 (σύμφωνα με την παρ.3 του άρθρου 7 του Π.Δ. 201/1998 (ΦΕΚ 161Α) όπως τροποποιήθηκε με το άρθρο 27 του Ν.3687/2008 (ΦΕΚ 159Α)    κατά το σχολικό έτος 2013-2014 απαιτούνται τα παρακάτω δικαιολογητικά:

1. Πιστοποιητικό γέννησης του τελευταίου τριμήνου

2. Επίδειξη βιβλιαρίου υγείας

3. Πιστοποιητικό οδοντολογικής εξέτασης

4. Πιστοποιητικό οφθαλμολογικής εξέτασης

5. Πιστοποιητικό καρδιολογικής εξέτασης

6. Αποδεικτικό στοιχείο της διεύθυνσης κατοικίας του παιδιού (Συμβόλαιο σπιτιού επικυρωμένο από την εφορία ή πρωτότυπος λογαριασμός ΔΕΗ, υποχρεωτικά στο όνομα του γονιού)

7. Βεβαίωση παρακολούθησης Νηπιαγωγείου

8.Ατομικό Δελτίο Υγείας Δημοτικού Σχολείου (δίνεται από το Διευθυντή του Σχολείου και ισχύει για δύο χρόνια – για να συμμετέχει το παιδί στη Γυμναστική).

Για κάθε επιπλέον πληροφορία μη διστάσετε να τηλεφωνήσετε στη Διευθύντρια του 2ου Δημοτικού Σχολείου κ. Μαρίνα Καλλαρά (2752028192) .

Οι εγγραφές θα γίνονται από 3 Ιουνίου μέχρι 21 Ιουνίου 2013 τις ημέρες και ώρες Σχολείου.

Συγκρότηση κλιμακίων ιατρών για διευκόλυνση των διαδικασιών χορήγησης Πιστοποιητικών Υγείας για εξυπηρέτηση εγγραφής των μαθητών στις δομές Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης και συμπλήρωσης του Ατομικού Δελτίου Υγείας του Μαθητή (Α.Δ.Υ.Μ.)

Κατηγορίες: ΝΕΑ, Σύλλογος Γονέων & Κηδεμόνων. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.