Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού

Την Παρασκευή 27 Σεπτεμβρίου 2019, που ήταν μέρα σχολικού αθλητισμού, έγιναν πολλές εκδηλώσεις στο σχολείο μας. Καλεσμένος στο σχολείο μας ήταν ο Πρωταθλητής Ελλάδος ΑΜΕΑ της επιτραπέζιας αντισφαίρισης Στάμου Χρήστος. Πραγματοποίησε επίδειξη του αθλήματος σε συνεργασία με τον καθηγητή Φ.Α. του σχολείου μας Πανηγύρη Αχιλλέα (με ειδικότητα επιτραπέζιας αντισφαίρισης). Μετά το πέρας της επίδειξης πραγματοποιήθηκε πρακτική άσκηση εκμάθησης σε κάθε μαθητή του σχολείου μας ξεχωριστά. Επίσης παραβρέθηκε στο σχολείο μας, κατόπιν προσκλήσεως, η κλινική διαιτολόγος Πόγκα Αιμιλία. Συμβούλεψε τους μαθητές των τάξεων Ε και ΣΤ για το σωστό και υγιεινό τρόπο διατροφής τους. Τέλος, πραγματοποιήθηκαν διάφορα παιχνίδια μπάσκετ, βόλεϋ και στίβου σε όλες τις τάξεις του σχολείου μας.