Υπεύθυνη δήλωση για τη μη προσέλευση μαθητών

Σας ενημερώνουμε ότι μπορείτε να συμπληρώσετε την επισυναπτόμενη υπεύθυνη δήλωση για μη προσέλευση των παιδιών σας στο σχολείο, που θα ξεκινήσει την 1/6/2020. Την υπεύθυνη δήλωση μπορείτε να τη στείλετε ηλεκτρονικά στο e-mail του σχολείου μας.

Στις δηλώσεις αυτές θα αναφέρεται η περίπτωση η οποία συντρέχει: «το τέκνο μου ανήκει σε ομάδα αυξημένου κινδύνου για νόσηση από COVID-19» ή «έχω άτομο στο οικογενειακό μου περιβάλλον που ανήκει σε ομάδα αυξημένου κινδύνου για νόσηση από COVID-19 ή ήδη νοσεί«.

Για να ανοίξετε την υπεύθυνη δήλωση πατήστε εδώ: ΥΠΕΥΘΥΝΗ-ΔΗΛΩΣΗ-ΓΟΝΕΩΝ

Εάν επιθυμείτε να παραλάβετε τα προσωπικά αντικείμενα του παιδιού από το σχολείο, θα πρέπει να επικοινωνήσετε τηλεφωνικά με το σχολείο και τον δάσκαλο ή τη δασκάλα της τάξης, ώστε αυτό να γίνει με κάποιο καθορισμένο ραντεβού.