Εγγραφές στο ολοήμερο πρόγραμμα για το σχολικό έτος 2020-2021

Σύμφωνα με την εγκύκλιο του Υπουργείου Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων, στο ολοήμερο πρόγραμμα του σχολείου για το σχολικό έτος 2020-21  μπορούν να εγγράφονται μόνο:

α) οι μαθητές των οποίων εργάζονται και οι δύο γονείς, προσκομίζοντας σχετική βεβαίωση του φορέα εργασίας τους ή κάρτα ανεργίας, στην περίπτωση που είναι άνεργοι.

β) οι μαθητές  των οποίων οι γονείς/κηδεμόνες ανήκουν σε ευπαθείς κοινωνικές ομάδες (μαθητές πολύτεκνων/μονογονεϊκών οικογενειών, μαθητές με γονείς με χρόνιες παθήσεις/ενταγμένους σε πρόγραμμα απεξάρτησης/φυλακισμένους).

Παρακαλούνται οι γονείς που ενδιαφέρονται να εγγράψουν τα παιδιά τους στο ολοήμερο πρόγραμμα του σχολείου μας να συμπληρώσουν τη σχετική αίτηση και να προσκομίσουν στο σχολείο τις σχετικές βεβαιώσεις όπως περιγράφονται παραπάνω το αργότερο μέχρι τις 29 Μαΐου 2020 καθημερινά και  από ώρα  9.00 π.μ. μέχρι 12.30 μ.μ.