Συγκέντρωση ειδών διατροφής για το Χαμόγελο του Παιδιού

Ενόψει της Πασχαλινής Περιόδου, το σχολείο μας θα συγκεντρώνει τρόφιμα και είδη πρώτης ανάγκης για το Χαμόγελο του Παιδιού. Η ευαισθησία και η κινητοποίηση των παιδιών που θα ανταποκριθούν στην έκκληση θα είναι ζωτικής σημασίας για τη λειτουργία του Οργανισμού και θα αναδείξει την κοινωνική ευαισθησία και την έννοια της προσφοράς, δημιουργώντας παράλληλα συνθήκες αισιοδοξίας στο σχολικό περιβάλλον.

Ενδεικτική λίστα προϊόντων:

Συσκευασμένα είδη τροφίμων (γάλα εβαπορέ, ζυμαρικά, κακάο, λάδι, ρύζι, σάλτσα ντομάτας, μπισκότα, κρουασάν, αλάτι, ξύδι, μπαχαρικά, όσπρια, μέλι, μαρμελάδα, μερέντα, πουρέ, δημητριακά, φρυγανιές, βρεφικές κρέμες και βρεφικά γάλατα Νο 1 & 2, αλεύρι, ζάχαρη, χυμοί).

Είδη βρεφικής φροντίδας (πάνες, μωρομάντηλα, σαμπουάν, αφρόλουτρα, κρέμες περιποίησης βρεφών).

Είδη προσωπικής φροντίδας (σαμπουάν, αφρόλουτρα, οδοντόκρεμες, οδοντόβουρτσες κ.λ.π.).

Είδη υγιεινής (σακούλες απορριμάτων, καθαριστικά και απολυμαντικά γενικής χρήσης, απορρυπαντικά πλυντηρίου, χλωρίνη κ.λ.π.).

Είδη οικιακής χρήσης (χαρτί υγείας, χαρτί κουζίνας, χαρτοπετσέτες, λαδόκολλα, αλουμινόχαρτο, διαφανή μεμβράνη).

Η συγκέντρωση των τροφίμων και των ειδών πρώτης ανάγκης θα πραγματοποιηθεί έως την Παρασκευή 30-03-2018.