ΠΩΣ ΔΗΛΩΝΟΥΜΕ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΟΥ self-test ΓΙΑ ΝΑ ΕΚΤΥΠΩΣΟΥΜΕ ΤΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΚΑΡΤΑ ΓΙΑ COVID-19

1) Κλικ πάνω στο https://self-testing.gov.gr/

2) Κλικ πάνω στο: Σχολική κάρτα για COVID-19 |

3) Κλικ πάνω στο : Συμπληρώστε την ηλεκτρονική φόρμα Σχολική κάρτα για COVID-19

4) Κλικ πάνω στο : Σύνδεση
5) Κλικ πάνω στην πρώτη εικόνα αριστερά Γενική Γραμματεία Πληροφοριακών συστημάτων Δημόσιας Διοίκησης ΓΓΠΣΣΔ
6) Βάζετε τους κωδικούς σας του Τaxis net και πατάτε σύνδεση
7) Πατάτε Αποστολή και σας βγάζει επισκόπηση των στοιχείων
Αφού είναι σωστά τα προσωπικά σας δεδομένα
8) Μετά πατήστε συνέχεια
9) Στην καρτέλα Προσωπικά στοιχεία αν είναι σωστά πατήστε συνέχεια
10) Στην καρτέλα Στοιχεία παιδιού συμπληρώνετε τα στοιχεία και πατάτε συνέχεια
11) Στη συνέχεια συμπληρώνετε τα στοιχεία στην επόμενη καρτέλα και πατάτε έκδοση.
12) Σας βγάζει την κάρτα του μαθητή με όλα τα στοιχεία που συμπληρώσατε και δεξιά γράφει τον κωδικό. Την εκτυπώνετε και την υπογράφετε οπωσδήποτε.

Σε περίπτωση αδυναμίας εκτύπωσης της σχολικής κάρτας COVID-19 ή της δήλωσης του αποτελέσματος, οι ενδιαφερόμενοι θα μπορούν να συντάσσουν και να υπογράφουν χειρόγραφη δήλωση, που θα περιέχει τα ίδια στοιχεία με τη σχολική κάρτα/δήλωση αποτελέσματος.