ΔΡΑΣΗ ΠΡΟΛΗΠΤΙΚΗΣ ΙΑΤΡΙΚΗΣ/ΟΔΟΝΤΟΙΑΤΡΙΚΗΣ ΣΕ ΠΑΙΔΙΑ- ΤΟ ΧΑΜΟΓΕΛΟΥ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΔΗΜΟΣ ΜΑΛΕΒΙΖΙΟΥ

Συγγραφέας: 2ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΡΟΥΣΩΝΑ | Κατηγορία Χωρίς κατηγορία | , στις 08-09-2022

Το τριήμερο  12 έως 14 Σεπτεμβρίου στην πλατεία Μιχαήλ Κατσαμάνη

Στο Γάζι θα βρίσκεται την ερχόμενη Δευτέρα και για τρεις μέρες το Κινητό Πολυϊατρείο «Ιπποκράτης» για την πραγματοποίηση προληπτικών ιατρικών εξετάσεων σε παιδιά στο πλαίσιο του μνημονίου συνεργασίας που έχουν υπογράψει ο Δήμος Μαλεβιζίου με «Το Χαμόγελο του Παιδιού».

Συγκεκριμένα θα πραγματοποιηθούν δωρεάν προληπτικές παιδιατρικές, οδοντιατρικές, οφθαλμολογικές και ωτορινολαρυγγολογικές εξετάσεις σε παιδιά/μαθητές, καθώς και Σχολικό Bazaar Ενίσχυσης του Οργανισμού, στην Πλατεία Μιχ. Κατσαμάνη στο Γάζι από την Δευτέρα 12 μέχρι και την Τετάρτη 14 Σεπτεμβρίου.

Για περισσότερες πληροφορίες επισκεφτείτε τη διεύθυνση: https://malevizi.gov.gr/2022/09/07/dorean-paidiatrikes-exetaseis-sto-gazi-me-synergasia-dimoy-malevizioy-amp-amp-chamogeloy-paidioy/