Προσφορά αγάπης και αλληλεγγύης από το 2ο Δημοτικό Σχολείο Κρουσώνα

Συγγραφέας: 2ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΡΟΥΣΩΝΑ | Κατηγορία ΔΡΑΣΕΙΣ, ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑ ΔΕΞΙΟΤΗΤΩΝ | , στις 22-12-2021

Τα δώρα που βάλαμε κάτω από το δέντρο του σχολείου μας τη φετινή χρονιά είναι δώρα πράξης και προσφοράς. Με πρωτοβουλία των εκπαιδευτικών του σχολείου και με τη συμμετοχή μαθητών και γονιών συγκεντρώσαμε στο σχολείο μας είδη για το “Κοινωνικό Παντοπωλείο” του Δήμου Μαλεβιζίου.

Το σύνολο της σχολικής κοινότητας μας κατάφερε να συνεισφέρει με την μικρή ή τη μεγάλη προσφορά του, όπως ήδη έκανε με τη συμμετοχή των μαθητών και των μαθητριών του σχολείου μας στο “Make a Wish-Κάνε μια Ευχή”, όπου το σχολείο μας κατάφερε να συγκεντρώσει το ποσό των 192 €.

20211222 082813

Αξίζουν συγχαρητήρια σε όλους και περισσότερο στους μαθητές και τις μαθήτριες μας σε αυτή την προσπάθεια προσφοράς αγάπης και αλληλεγγύης προς τον συνάνθρωπο την περίοδο των εορτών.