Αγώνας επίδειξης Σκάκι με τη Μιχαηλίδου Μάγδα

Οι μαθητές/τριες του Σχολείου μας  είχαν την ευκαιρία να παίξουν αγώνα επίδειξης σκάκι (Σιμουλτανέ)με την πρώην μαθήτρια του Σχολείου μας και Πρωταθλήτρια Ελλάδας (Κ 18), Μιχαηλίδου Μάγδα, αθλήτρια του Σκακιστικού Ομίλου Καβάλας.   Η πρωταθλήτρια αγωνίστηκε ταυτόχρονα με 18 σκακιστές και σημείωσε ισάριθμες νίκες δίνοντας όμως την ευκαιρία  στα παιδιά να χαρούν το παιχνίδι  και να αποκτήσουν  χρήσιμες εμπειρίες … Οι σκακιστές/τριες ξεχωρίζουν και για το ήθος τους  και το απέδειξε  και η Μιχαηλίδου Μάγδα με την  κίνηση της να προσφέρει γλυκά στα παιδιά  του Σχολείου!

Και ποιος ξέρει  ίσως μετά την Παγκόσμια Πρωταθλήτρια  Τσολακίδου Σταυρούλα, και την πρωταθλήτρια Ελλάδας, Μιχαηλίδου Μάγδα πρώην μαθήτριές μας, να προκύψει ακόμη μια μεγάλη σκακίστρια ή ένας   μεγάλος σκακιστής…

Κατηγορίες: Ανακοινώσεις, Προγράμματα. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.