Κ.Π.Ε. Αρναίας: «Είμαστε Αρναία και περνάμε ωραία!»

logo_kpe_arnaias

Στις  1 & 2 Απριλίου 2019 υλοποιήσαμε το διήμερο εκπαιδευτικό πρόγραμμα «Ανακαλύπτω το δάσος του Χολομώντα μέσα από τα μονοπάτια του»  Συμμετείχαν οι μαθητές της΄Ε΄και  Στ΄Τάξης οι οποίο παίρνουν μέρος στο πρόγραμμα σχολικών δραστηριοτήτων «Υπαίθριες δραστηριότητες». Η δράση πραγματοποιήθηκε σε συνεργασία με το 1ο Ειδικό Σχολείο Καβάλας. Το πρόγραμμα προσέφερε στους μαθητές βιωματική γνώση και πολύ όμορφες εμπειρίες στο χωριό της Αρναίας και στο δάσος του Χολομώντα. Το σύνθημα που τραγουδήσαμε «Είμαστε Αρναία και περνάμε ωραία» αντικατοπτρίζει και αποτελεί την καλύτερη αξιολόγηση του προγράμματος.  Στην επιτυχία του συνέβαλαν καθοριστικά οι πολύ καλές εγκαταστάσεις του Κ.Π.Ε.  Αρναίας και οι άνθρωποι του, όλων των ειδικοτήτων που συνέβαλαν ν να δημιουργηθεί μια όμορφη , φιλόξενη και παιδαγωγική ατμόσφαιρα κατά τη διαμονή μας. Σ΄ αυτούς χρωστάμε ένα μεγάλο ευχαριστώ όπως και στους μαθητές/τριες  και εκπαιδευτικούς του 1ου  Ειδικού Σχολείου Καβάλας για την άψογη συνεργασία τους που ήταν ένα ακόμη μάθημα για μας!

Κατηγορίες: Ανακοινώσεις, Προγράμματα. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.