Οι αιτήσεις για την εγγραφή των μαθητών/τριών που θα φοιτήσουν για πρώτη φορά στην Α΄ τάξη του δημοτικού σχολείου, για το σχολικό έτος 2024-2025, θα πραγματοποιηθούν από 1 έως 20 Μαρτίου 2024.Κατά το σχολικό έτος 2024-2025 στην Α’ Τάξη του Δημοτικού Σχολείου θα φοιτήσουν οι μαθητές/τριες που γεννήθηκαν από 1-1-2018 έως και 31-12-2018.

ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΕΓΓΡΑΦΩΝ

1) Αίτηση που θα συμπληρωθεί στο σχολείο κατά την εγγραφή.

2)Βιβλιάριο Υγείας του/της μαθητή/τριας ή προσκόμιση άλλου στοιχείου, από το οποίο αποδεικνύεται ότι έγιναν τα εμβόλια που προβλέπονται και είναι ενταγμένα στο Εθνικό Πρόγραμμα Εμβολιασμών.

3)Το Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (ΑΔΥΜ).

4)Αποδεικτικό στοιχείο από το οποίο προκύπτει η διεύθυνση κατοικίας του/της μαθητή/τριας (λογαρισμος ΔΕΗ ή τηλεφώνου).

5)Βεβαίωση Φοίτησης Νηπιαγωγείου . Η Βεβαίωση Φοίτησης δύναται να εκδίδεται και ηλεκτρονικά μέσω της ΕΨΠ (gov.gr).

Για περισσότερες πληροφορίες και εγγραφή  στην Α’ Τάξη παρακαλούμε  να επικοινωνήσετε με τον διευθυντή του σχολείου  Κ. Λαχανά Δημήτρη στο τηλέφωνο 26320-91368