ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΑΠΟ ΤΟ ΦΩΤΟΓΡΑΜΜΑ

Την Παρασκευή 30 Νοεμβρίου 2018 είχαμε την χαρά να φιλοξενήσουμε στο Σχολείο μας, σε συνεργασία με το Σύλλογο Γονέων του Σχολείου μας, τον Εκπαιδευτικό Οργανισμό “Φωτόγραμμα” , ο οποίος πραγματοποίησε προβολές διαδραστικού κινηματογράφου με θέμα: “Άγρια ζώα της Ελλάδος” (Α΄και Β΄τάξεις), “Η Αρχαία Ελλάδα”(Γ΄και Δ΄τάξεις) και “Ιστορία της Μακεδονίας” (Ε΄και Στ΄τάξεις). Τις προβολές διαδραστικού κινηματογράφου παρακολούθησαν μαζί μας και οι μαθητές του 1ου και 2ου Νηπιαγωγείου Καρπάθου και του 1ου Δημοτικού Σχολείου Καρπάθου “Ποτίδαιον”. Οι μαθητές κατενθουσιάστηκαν μιας και μέσω ειδικών τηλεχειριστηρίων είχαν την ευκαιρία να απαντήσουν σε ερωτήσεις και να καθορίσουν τα περιεχόμενα των προβολών!