ΒΡΑΒΕΥΣΗ ΜΑΘΗΤΩΝ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΚΑΙ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 1/6/2024

Αγαπητοί γονείς / κηδεμόνες,
Την 5η Απριλίου 2024 πραγματοποιήθηκε ο 18ος Διαγωνισμός «Μαθηματικά και Παιχνίδι» στο πλαίσιο του περιοδικού «Ο Μικρός Ευκλείδης» για μαθητές της Ε΄ και ΣΤ΄ τάξης των Δημοτικών σχολείων της χώρας μας με στόχο να έλθουν οι μαθητές πιο κοντά στα Μαθηματικά και τις εφαρμογές τους.
Το Δ.Σ. της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας διοργανώνει την τελετή απονομής βραβείων του 18ου Διαγωνισμού «Μαθηματικά και Παιχνίδι» για μαθητές της Ε΄ τάξης και ΣΤ΄ Δημοτικού των σχολείων της Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Ανατολικής Αττικής.
Η βράβευση των μαθητών θα γίνει τμηματικά το Σάββατο 1 Ιουνίου από τις 9.00 έως τις 15.00 στην Αίθουσα Τελετών του Εθνικού Μετσόβιου Πολυτεχνείου (Πολυτεχνειούπολη Ζωγράφου, είσοδος  Κατεχάκη). Σύμφωνα με το παρακάτω πρόγραμμα:

ΣΗΜΕΙΩΣΗ :ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΤΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΣ ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΑΒΕΥΤΟΥΝ ΕΝΗΜΕΡΩΝΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ !

ΣΥΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΜΑΘΗΤΕΣ/ΤΡΙΕΣ  ΜΑΣ ΠΟΥ ΕΛΑΒΑΝ ΜΕΡΟΣ ΣΤΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ΚΑΙ ΣΕ ΟΣΟΥΣ/ΕΣ ΔΙΑΚΡΙΘΗΚΑΝ !