ΕΠΑΝΑΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΩΝ ΣΧΟΛΕΙΩΝ

ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΚΑΙ ΚΗΔΕΜΟΝΕΣ,

σας ενημερώνουμε ότι από τη Δευτέρα 11 Ιανουαρίου 2021 το σχολείο λειτουργεί κανονικά με τους παρακάτω κανόνες που θα ισχύουν καθ’ όλη τη διάρκεια της δια ζώσης λειτουργίας.

Οι μαθητές-τριες θα προσέρχονται από τις 8.00 ως τις 8.15 και οι γονείς θα αποχωρούν αμέσως μετά για την αποφυγή συνωστισμού.

Οι μαθητές-τριες φορούν μάσκα με την είσοδό τους και καθ’ όλη τη διάρκεια της μέρας.

Δεν γίνεται συγκέντρωση έξω (εκτός από εξαιρετικές περιπτώσεις που πρέπει να γίνει ενημέρωση των παιδιών) και οι μαθητές πηγαίνουν κατευθείαν στην τάξη τους από την αντίστοιχη είσοδο.

Κάθε μαθητής -τρια έχει μαζί του δύο επιπλέον καθαρές μάσκες σε σακουλάκι καθώς κι ένα σακουλάκι για τη χρησιμοποιημένη μάσκα.

Επίσης έχει μαζί του είδη προσωπικής υγιεινής: χαρτομάντιλα, αντισηπτικό σε μπουκαλάκι και αντισηπτικά μαντιλάκια. Οπωσδήποτε μπουκάλι με νερό καθώς και οτιδήποτε θα χρειαστεί από γραφική ύλη καθώς δεν επιτρέπεται ο δανεισμός και η ανταλλαγή αντικειμένων.

Παρακαλούμε να μην προσέρχεστε στα κάγκελα και το παιδί να έχει μαζί του από το πρωί το κολατσιό – φαγητό του.

Οι τάξεις Α΄ Β΄ και Γ΄ σχολούν στις 13.00 και αποχωρούν από την κάτω είσοδο.

Οι τάξεις Δ΄ Ε΄ και ΣΤ΄ σχολούν κανονικά 13.15 και αποχωρούν από την κάτω είσοδο.

Η πάνω είσοδος ξεκλειδώνει στις 13.15 αποκλειστικά και μόνο για τους μεταφερόμενους μαθητές.

Ευχόμαστε καλή και δημιουργική χρονιά σε γονείς και μαθητές… και σύντομη επιστροφή στην κανονικότητα.