AΓΙΑΣΜΟΣ 2020-21

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΤΟΥ 2ου ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΚΑΙ 1ου ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟΥ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΓΙΑΣΜΟ

Αγαπητοί γονείς αρχικά ευχόμαστε ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΚΑΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ

Με βάση τα νέα υγειονομικά πρωτόκολλα σας ενημερώνουμε ότι:

Ο αγιασμός του 2ου Δημοτικού και 1ου Νηπιαγωγείου θα πραγματοποιηθεί στον προαύλιο χώρο του Δημοτικού με τη συμμετοχή εκπροσώπων των μαθητών , των εκπαιδευτικών και των γονέων τη Δευτέρα 14 Σεπτεμβρίου και ώρα 11π.μ.

Η χρήση μάσκας σε όλους τους εσωτερικούς χώρους του σχολείου είναι υποχρεωτική επομένως οι μαθητές πρέπει να την έχουν μαζί τους την ημέρα του αγιασμού.

Η προσέλευση των μαθητών θα γίνει από τις 10.45π.μ. και αφού παραλάβουν τα βιβλία τους μετά τον αγιασμό θα αποχωρήσουν.

Κατ’ εξαίρεση θα εισέλθουν στον προαύλιο χώρο του σχολείου οι γονείς της Α΄ τάξης και του Νηπιαγωγείου για ενημέρωση από τους εκπαιδευτικούς.