Γίνε μαζί μας παιδί

Οι μαθητές των δύο μεγάλων τάξεων ΣΤ’1 και ΣΤ’2, με αφορμή τον ερχομό της γιορτής του Πάσχα, είχαν μια πολύ τρυφερή ιδέα. Θέλησαν να βοηθήσουν να μεγαλώσει κι άλλο το χαμόγελο των παιδιών που χρειάζονται τη φροντίδα μας.
Με συντονιστές τους δασκάλους των τάξεων Τσαγκάρη Ελένη και Τσόπελα Γιώργο, οι μαθητές μας διοργάνωσαν μια εκδήλωση αφιερωμένη στην εθελοντική οργάνωση “ΤΟ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ”που πραγματοποιήθηκε το απόγευμα της Τετάρτης, 24 Απριλίου στο γυμναστήριο του σχολείου.
Στήθηκε ένα υπέροχο παζάρι από πασχαλινά πράγματα που έφτιαξαν οι μαθητές με τη βοήθεια των δασκάλων τους, τα έσοδα των οποίων δόθηκαν στο ” ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ”. Σε κάθε πάγκο υπήρχε και ένας μαθητής που εξυπηρετούσε τον κόσμο με ένα μεγάλο χαμόγελο όπως αυτό του μικρού Αντρέα.

Παρακολουθήσαμε διάφορα δρώμενα από τους αγαπημένους μας μαθητές των δύο μικρών τάξεων αλλά και από τα τμήματα της πέμπτης τάξης.
Οι μαθητές του Β’2 τμήματος μας παρουσίασαν ένα τραγουδάκι για την άνοιξη
με στίχους που έγραψαν οι ίδιοι.
Βίντεο που πλαισίωνε το τραγούδι του Β’2
Οι μαθητές των τμημάτων Α’1 και Α’2
παρουσίασαν το μουσικοχορευτικό “Αν όλα τα παιδιά της γης”.
Οι μαθητές των τμημάτων Ε’1 και Ε’2
παρουσίασαν το μουσικοχορευτικό “Γίνε μαζί μου παιδί”.