ΕΠΙΔΟΣΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑΣ Β΄ ΤΡΙΜΗΝΟΥ

ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΓΟΝΕΙΣ,

η βαθμολογία β΄τριμήνου θα επιδοθεί σε σφραγισμένο φάκελο μέσα στην τσάντα των μαθητών όπως ορίζει η σχετική εγκύκλιος του ΥΠΕΘ.

Λήψη αρχείου

Για ενημέρωση σχετικά με την πρόοδο των παιδιών και ειδικά των Α΄ και Β΄ τάξεων μπορείτε να επικοινωνείτε τηλεφωνικά με τους δασκάλους.

Οι μαθητές που παραμένουν στο σπίτι με υπεύθυνη δήλωση των γονέων, μπορούν να πάρουν τους βαθμούς τους ηλεκτρονικά μετά από γραπτή συναίνεση των γονέων.

Μπορείτε να κατεβάσετε, να συμπληρώσετε και να στείλετε ηλεκτρονικά τη δήλωση στο μέιλ του σχολείου: mail@2dim-gargal.mes.sch.gr

ΑΠΕΡΓΙΑ ΣΤΙΣ 9 ΙΟΥΝΙΟΥ 2020

ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΓΟΝΕΙΣ

ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΑΥΡΙΑΝΗΣ ΑΠΕΡΓΙΑΣ ΤΗΣ ΔΟΕ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΜΕ ΝΑ ΠΑΡΑΜΕΙΝΕΤΕ ΣΤΟ ΧΩΡΟ ΑΝΑΜΟΝΗΣ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ (ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΤΩ ΕΙΣΟΔΟ) ΓΙΑ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙΤΕ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΟΙ ΔΑΣΚΑΛΟΙ ΘΑ ΑΠΕΡΓΗΣΟΥΝ.

ΧΩΡΙΣΜΟΣ ΥΠΟΤΜΗΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΤΑΞΕΙΣ Α΄- Ε΄ ΚΑΙ ΣΤ΄

ΕΓΓΡΑΦΗ ΣΤΟ ΟΛΟΗΜΕΡΟ

ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΓΡΑΨΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥΣ ΣΤΟ ΟΛΟΗΜΕΡΟ ΓΙΑ ΤΗ ΝΕΑ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ 2020-21 ΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΟΥΝ ΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ ΚΑΙ ΝΑ  ΤΗ ΣΤΕΙΛΟΥΝ ΣΤΟ ΜΕΙΛ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ : mail@2dim-gargal.mes.sch.gr

ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΕΣ ΒΡΥΣΕΣ ΚΑΙ ΜΠΑΣΚΕΤΕΣ – ΙΟΥΝΙΟΣ 2020

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΕΧΟΥΜΕ ΒΡΥΣΕΣ…και ευχαριστούμε θερμά το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων για την κατασκευή τους.

Τοποθετήθηκαν και οι καινούργιες μπασκέτες μας και τώρα περιμένουμε τα γηπεδάκια.

ΕΠΙΣΤΡΕΨΑΜΕ… ΑΛΛΑ ΜΕ ΑΠΟΣΤΑΣΕΙΣ

Τα παιδιά μας επέστρεψαν στο σχολείο, με πολύ ώριμη και υπεύθυνη συμπεριφορά.

Τηρούμε αποστάσεις, πλένουμε κι απολυμαίνουμε χέρια και ακολουθούμε προσεκτικά τις οδηγίες των δασκάλων μας.

ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ ΓΟΝΕΑ-ΚΗΔΕΜΟΝΑ

Αγαπητοί γονείς-κηδεμόνες,

όσοι δεν επιθυμούν να στείλουν τα τέκνα τους στο σχολείο λόγω μέλους της οικογένειας που ανήκει σε ομάδα υψηλού κινδύνου, παρακαλούνται να υποβάλουν τη σχετική Υπεύθυνη Δήλωση:

Παρακαλείστε να κατεβάσετε, να συμπληρώσετε και να στείλετε τη δήλωση στο μέιλ του σχολείου:

mail@2dim-gargal.mes.sch.gr

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ – ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΑΝΑΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

«ΜΕΛΕΤΑΜΕ ΚΑΙ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΜΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΑΣΠΟΡΑ ΤΟΥ Covid-19 ΚΑΙ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ»

Αγαπητοί γονείς/κηδεμόνες,

Το 2ο Δημοτικό Σχολείο Γαργαλιάνων θα επαναλειτουργήσει από Δευτέρα 1/06/2020 έως 26/06/2020.

Το Ολοήμερο ΔΕΝ θα λειτουργήσει.

Η Πρωινή Ζώνη λειτουργεί κανονικά.

Το ΚΥΛΙΚΕΙΟ θα είναι κλειστό επομένως οι μαθητές πρέπει να έχουν μαζί τους φαγητό και νερό που δεν μοιράζονται με τους συμμαθητές τους.

Παρακαλούμε εφοδιάστε τα παιδιά με αντισηπτικά μαντιλάκια, τζελ και χαρτομάντιλα.

Στο πλαίσιο της επαναλειτουργίας του σχολείου ακολουθούμε τις οδηγίες και παίρνουμε τα αναγκαία μέτρα για τον περιορισμό της διασποράς του Covid-19 στο σχολικό περιβάλλον. Μελετάμε προσεκτικά μαζί με τα παιδιά μας τα ακόλουθα:

Τι πρέπει να γνωρίζω για να προστατεύσω τον εαυτό μου και το σχολείο μου.pdf (605,8 kB)

ΛΙΣΤΑ ΟΔΗΓΙΩΝ ΓΙΑ ΓΟΝΕΙΣ ΚΑΙ ΚΗΔΕΜΟΝΕΣ.pdf (197,4 kB)
ΛΙΣΤΑ ΟΔΗΓΙΩΝ ΓΙΑ ΜΑΘΗΤΕΣ.pdf (198 kB)

http://ΕΟΔΥ ΟΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑ ΔΗΜΟΤΙΚΑ

ΣΥΝΔΕΣΜΟΙ ΜΟΥΣΕΙΩΝ, ΦΟΡΕΩΝ ΚΑΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥ ΥΛΙΚΟΥ

ΠΑΤΗΣΤΕ ΣΤΟΥΣ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΣΥΝΔΕΣΜΟΥΣ ΓΙΑ ΠΕΡΙΗΓΗΣΗ ΣΕ ΜΟΥΣΕΙΑ, ΔΙΑΔΡΑΣΤΙΚΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ, ΦΙΛΑΝΑΓΝΩΣΙΑ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ…

syndesmoi-mouseion-foreon-ekpkou-ylikou-08-04-2020

ΕΙΣΟΔΟΣ ΜΑΘΗΤΩΝ ΣΤΙΣ ΨΗΦΙΑΚΕΣ ΤΑΞΕΙΣ

ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΜΑΘΗΤΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΕΓΓΡΑΦΕΙ ΣΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΔΙΚΤΥΟ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΜΙΑ ΕΙΣΟΔΟ ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΡΟΥΝ ΟΙ ΔΑΣΚΑΛΟΙ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΚΑΛΕΣΟΥΝ ΣΤΗΝ ΨΗΦΙΑΚΗ ΤΑΞΗ.

ΜΠΕΙΤΕ ΜΕ ΤΟ USERNAME  KAI TON KΩΔΙΚΟ ΠΟΥ ΣΑΣ ΣΤΑΛΘΗΚΕ ΕΙΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ, ΕΙΤΕ ΟΤΑΝ ΣΑΣ ΕΓΡΑΨΑΝ ΟΙ ΚΗΔΕΜΟΝΕΣ ΣΑΣ.

ΟΣΟΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΕΓΓΡΑΦΕΙ ΑΚΟΜΗ ΝΑ ΑΠΕΥΘΥΝΘΟΥΝ ΣΤΟΥΣ ΔΑΣΚΑΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ Η ΕΓΓΡΑΦΗ ΜΕΣΩ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ.