Σχολικό έτος 2023-2024
Το εργαστήριο δεξιοτήτων «Μεγαλώνοντας με αξίες» υλοποιήθηκε στα πλαίσια των εργαστηρίων δεξιοτήτων στα τμήματα Δ1 και Δ2 με σκοπό οι μαθητές και οι μαθήτριες να αποκτήσουν επίγνωση των αξιών που πρεσβεύουν οι ίδιοι και οι κοινωνίες στις οποίες ζουν και να αναστοχαστούν πάνω σε αυτές, ώστε να αναπτύξουν τις κοινωνικές, κυρίως, δεξιότητες που θα τους ενδυναμώσουν.
Τα παιδιά εργάστηκαν με κέφι και υπευθυνότητα και μέσα από συνεργατικές και παιχνιώδεις δραστηριότητες, δημιούργησαν αξιόλογο εκπαιδευτικό υλικό.